Muzikálová komedie Mýdlový princ bude mít hvězdné obsazení


Také máte rádi písničky Václava Neckáře? Tak to je dobře, protože teď si je od 12. 3. 2015, kdy proběhne v Divadle Broadway premiéra ryze českého muzikálu Mýdlový princ který bude Neckářových hitů plný, opravdu užijete.

Muzikálová komedie o tom, že i když to s námi jde někdy z kopce, vždy je možné ten kopec nakonec zdolat. Příběh působí nesmírně emotivně a lidsky, ale současně je plný humorných situací a scén.

Mýdlový princ

Píseň Mýdlový princ nazpíval Neckář v 80. letech. "Je to píseň, kterou původně udělali The Searchers v roce 1963. Platí pro ni, že všechno prověří čas. The Searchers asi netušili, že si tu skladbu vypůjčí v 70. letech Smokie a že ji ve 21. století nejen někdo bude poslouchat, ale dokonce se objeví i v muzikálu," řekli bratři Jan a Václav Neckářovi.

Vedle The Searchers a Smokie měli skladbu ve svém repertoáru například Cher, Tom Petty and the Heartbreakers se Stevie Nicksovou nebo Ramones. Autorem textu české verze je Zdeněk Borovec.

Děj celého příběhu je zasazen do současnosti a zavede diváky mezi amatérské herce v malebném prostředí Šumavy. Libreto k tomuto muzikálu napsal a celé dílo zrežíruje Radek Balaš, známý muzikálový režisér. Celým muzikálem budou provázet velké hity Václava Neckáře, který si sám zahraje jednu z klíčových postav. 

Ve čtvrtek 20. 11. proběhla tisková konference kde bylo odtajněno obsazení, Oldřich Lichtenberg producent muzikálu společně s režisérem Radkem Balašem obsadili do tohoto muzikálového hitu jara 2015 opravdové skvosty umělecké scény. Je libo Martina Dejdara? Máte ho! Kdo že společně s ním nastudoval hlavní roli Martina Liberta? Co třeba hned takový Sagvan Tofi. Hotovo, je tam.

  

A na koho že dalšího se ještě budete moci těšit? Jen namátkou, Ivana Jirešová, Tereza Kostková, Jitka Schneiderová, Aleš Háma, Václav Kopta, Jaromír Nosek, Josef Vágner, Petr Štěpánek, Vlastimil Zavřel, Jaroslava Obermeierová, Jana Synková, Josef Vojtek, a to pořád není vše, co třeba Michaela Nosková nebo Olga Lounová? To je ale panečku "nářez", a velký obdiv tvůrcům muzikálu. Ti všichni společně, plus velmi známé hity Václava Neckáře jako např., ČARODĚJ DOBRODĚJ, ŠA-LA-LA-LI, LÉKOŘICE, MÁ LÁSKO, MÝDLOVÝ PRINC a mnoho dalších slibují že jaro v Divadle Broadway bude plné skvělých zážitků a my na Kultuře přejeme aby se muzikál líbil a zároveň se už moc těšíme. 

Tisková Konference Mýdlový princ

Zábavné určitě bylo, když se v žertu Oldřich Lichtenberg zmínil, že plánoval premiéru posunout na 11. 3. 2015 a to z důvodů narozenin Martina Dejdara, který to nadšeně kvitoval s tím, že alespoň tak to oslaví pořádně a s plnou parádou. Producent muzikálu pak raději vysvětlil, že premiéra bude opravdu 12. 3. 2015 a Martin si svojí oslavu bude muset udělat za své. Nálada na "tiskovce" byla skvělá a bylo znát, jak se všichni okolo Mýdlového prince už těší a věří, že to hlavní, bavit diváky Divadla Broadway se díky tomuto “kusu“ podaří napříč generacemi.

Více o muzikálu a předprodej vstupenek


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz