Muzikál Kleopatra - příběh plný vášně, mocné lásky a lásky k moci


Nemuseli jste zrovna mít z dějepisu na vysvědčeních jedničku, aby vám něco říkalo jméno Caesar nebo Kleopatra a ve spojení se zvučnými jmény naší hudební scény a přenádhernými kostýmy, které jsem viděl na fotografiích už předtím, jsem byl opravdu zvědavostí bez sebe, když jsem mílovými kroky pospíchal s nedochvilností sobě vlastní na tenhle muzikál.

Muzikál Kleopatra

Napadá mne, pokud by skutečná Kleopatra disponovala stejným hlasem a šarmem jako Kamila Nývltová v ústřední roli muzikálu Kleopatra, pak bychom dnes asi přepisovali učebnice dějepisu :) Oděná do okouzlujících kostýmů dokázala určitě nejen mne příjemně učarovat.

Muzikál Kleopatra

Daniel Hůlka svým Caesarem dokázal uhranout a mimochodem mu to v římské zbroji náramně slušelo a Josef Vojtek rozhodně nezůstal ve stínu ostatních jako charismatický ale city zmítaný Marcus Antonius. Okouzlující byla i Alžběta Bartošová v roli Fulvie nebo výrazný Tomáš Trapl v roli Octavianuse a Zdenka Trvalcová v roli jeho sestry Octavie. Mazaného rádce vládce Egypta Pothinuse skvěle vystřihl Martin Šemík. Vypjaté scény báječně odlehčuje duo Kristýna Kloubková a Zdeněk Dušek jako bohyně Isis a bůh Jupiter.

Muzikál Kleopatra

Celý muzikál se odehrává střídavě v kulisách římských paláců a blyštivého Egypta, neodpoutává však příliš pozornosti od hlavních postav a tak si můžete vychutnávat především jejich výkony a krásné kostýmy. Boční projekce několikrát umně dotvářejí celkovou atmosféru a necháte-li se unášet muzikálem tak jako my, bude vám skoro až líto přestávky a podobně jako nám vám bude líto, že už je tu konec a s ním děkovačka.

Muzikál Kleopatra

Přídavek v podobě společného vystoupení završí tento poutavý historický příběh vášně, moci lásky a lásky k moci. Naštěstí si obecenstvo „vytleskalo“ i přídavek v podobě sólo vystoupení samotné královny Egypta :) Krásnější kulturní odpoledne jsem si nedokázal představit a návštěvu muzikálu mohu všem jenom doporučit!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz