Mikulovské městské oslavy slibují nabitý program


Město Mikulov ožije již tradičními městskými oslavami. Od pátku 22. května do neděle 24. května je pro vás připraven bohatý program. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Těšit se můžete na Muzejní noc, vystoupení několika českých oblíbených interpretů i na zábavné soutěže.

Město Mikulov


Milovníci historie mohou své mikulovské dobrodružství odstartovat Dnem otevřených dveří ve Státním okresním archivu Břeclav se sídlem v Mikulově. Veřejnosti bude výjimečně přístupná celá budova a prohlídku doplní výstava zaměřená na letošní 70. výročí ukončení druhé světové války se zřetelem k událostem na Mikulovsku. Volný vstup do všech expozic a výstav nabídne i Regionální muzeum v Mikulově, to si pro vás připravilo v prostorách historického zámku program nazvaný Májový víkend s Muzejní nocí.

Skleničky vína

Hotel Zámeček pořádá pod záštitou našeho pana prezidenta Mikulovské vinné trhy. Ty nabídnou stovky vín od vinařů z celé České republiky. Součástí programu je i Mistrovství ČR v nejrychlejším natažení koštýře vína ze sudu. Na náměstí pak o půl 12 startuje soutěž Mikulovská cihla. Ten účastník, který donese cihlu nejdále, získá padesátilitrový sud kvalitního bílého vína. Sobotní večer vyvrcholí open air koncertem, na kterém se kromě místních tradičních hudebních souborů představí i mladá zpěvačka Lenny a písničkář Ondřej Ládek alias Xindl X.

Folklor Mikulov

Nedělní program bude tradičně patřit místnímu folkloru. V programu vystoupí Jitka Šuranská s přáteli a celé veselí pak ukončí folkrocková kapela HB Stop z Břeclavi. Pro děti budou připravena také dvě pohádková představení.

 

 


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz