Mezinárodní projekt Talent La Sophia pomůže dětem i letos


Talent La Sophia je největší mezinárodní projekt obecně prospěšné společnosti La Sophia, který má svou tradici a velkou úspěšnost. Pomáhá nadaným dětem z dětských domovů a sociálně slabších rodin rozvíjet jejich talent a zájem. Děti musí projít výběrovým řízením, hlavní částí projektu je pak letní soustředění a nakonec zářiový galakoncert, který může vybraným jednotlivcům otevřít dveře k další spolupráci a podpoře v daném oboru.

Děti

Cílovou skupinou jsou hudebně a sportovně založené děti vyrůstající v ústavní péči a děti ze sociálně znevýhodněných rodin ve věku 8 - 18 let z celé České a Slovenské republiky. Důležitým kritériem pro účast v projektu Talent La Sophia jsou studijní výsledky dětí – studijní průměr nesmí překročit 2,0. 

Jiřina Bohdalová

Zpěv, hra na hudební nástroj a fotbal, to jsou disciplíny, ve kterých si La Sophia o.p.s. klade za cíl umožnit dětem systematický rozvoj a kvalitní vzdělání. Dlouhodobým záměrem je samozřejmě připravit těmto dětem co nejjednodušší start do jejich budoucího života.

La Sophia dlouhodobě spolupracují desítky osobností ze světa showbyznysu a sportu. Celé občanské sdružení jako takové založila Yvetta Blanarovičová. Mezi hlavní ambasadory projektu pak patří například celebrity jako Michal David, Helena Vondráčková, Josef Vojtek, Jiřina Bohdalová, Zdeněk Troška, fotbalisté Tomáš Ujfaluši a Marek Jankulovski nebo trenér reprezentace do 16 let Aleš Čvančara.

V roce 2015 se uskuteční již 7. ročník projektu Talent La Sophia. Zájemci musí vyplnit přihlášku a zúčastnit se některého z výběrových kol. Ta budou probíhat pro děti se zájmem o hudbu 11.6. v Brně, o den později v Ostravě a 21.6. v Praze, pro fotbalové nadšence bude konkurz probíhat pouze jeden den a to 22.6. v Praze na Strahově v Tréninkovém centru AC Sparta.

Vybraní finalisté pak v červenci vyrazí na desetidenní soustředění do Benešova u Prahy, kde budou spolupracovat s profesionálními muzikanty a sportovci, kteří je připraví na 2. kolo soutěže. Slavnostní finále projektu Talent La Sophia se bude konat v Praze v průběhu záři. Nezávislá mezinárodní porota složená z odborníků vybere ty nejlepší z každé kategorie.

Ocenění z hudební kategorie získají nejen hodnotné ceny, ale především 100% úhradu školného na základních uměleckých školách či konzervatořích, úhradu nákladů na ubytování v internátech, možnost spolupracovat s profesionálními hudebníky a pedagogy, příspěvek na koupi hudebního nástroje nebo úhradu soukromých lekcí u profesorů hudby při cílené přípravě na zkoušky na konzervatoř. Všichni ocenění ze sportovní části získají kromě krásných cen také 100% finanční podporu na členské příspěvky v příslušných sportovních klubech, možnosti spolupráce s profesionálními sportovci a trenéry či finanční podporu na úhradu sportovních potřeb a oblečení.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz