Kultura v uplynulých dnech (6.-12.4.2015)


Mějte přehled a držte krok s Kulturou! V této rubrice se dočtete o událostech ze světa kultury, které přinesl uplynulý týden.

Bratři Ebenové
Bratři Ebenové

Bratři Ebenové vystoupili v Brně

Synové skladatele Petra Ebena, Marek, David a Kryštof Ebenovi vystoupili ve středu 8.4.2015 v Musilce v Brně. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytvořilo ojedinělý ebenovský sound a koncert k novému albu „Čas holin“ sklidil obrovský úspěch.

Nové komediální drama od tvůrců Nedotknutelných

Ve čtvrtek 9.4.2015 měl v České republice premiéru francouzský film Samba. Jedná se o počin Oliviera Nakache a Erica Toledano, kteří v roce 2011 zazářili se snímkem Nedotknutelní. Samba vypráví příběh o setkání muže, který se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu, pracuje načerno a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu a Alice – manažerky, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zase dohromady. Brzy mezi nimi vznikne křehké pouto. Jejich vztah se však nesetkává s pochopením okolí. Člověk by řekl, že půjde o sociální drama s pochmurnou atmosférou, vyprávění je však velmi výstižně kořeněno skvělým humorem a ironií a to vše tomuto snímku dodává opravdový šmrnc. Doporučujeme!

Odemčení Vltavy - ilustrační foto
Odemčení Vltavy - ilustrační foto

Vltava odemčena!

V sobotu 11.4.2015 se do Českého Krumlova a Vyššího Brodu sjelo téměř 800 vodáků, aby zde odemkli královnu našich řek Vltavu. Ve Vyšším Brodě požehnal řece převor cisterciáckého kláštera, v Českém Krumlově se křtili vodáčtí nováčci. Nechyběli ani vodníci a krásná hastrmanka. Celému dni přálo krásné počasí a tuto akci si všichni báječně užili.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz