Kultura v uplynulých dnech (30.3.-5.4.)


Co jsme měli možnost vidět v uplynulém týdnu ve světě kultury?

Tajemné podzemí DAMU

Na začátku minulého týdne, ve dnech 30. a 31. března, měli milovníci divadla jedinečnou možnost nahlédnout do jinak nepřístupných míst Divadla Disk. Velmi zajímavá, místy až dobrodružná prohlídka zavedla návštěvníky do podzemí, dílen a do zákulisí. K vidění byly i skryté prostory Divadelní fakulty AMU. Vše doprovázel poutavý výklad studentů a zaměstnanců školy včetně samotné děkanky DAMU. Skvělá akce, která nenechala žádného divadelního fandu klidným, sklidila velký úspěch. Budeme tedy doufat, že to nebylo naposledy, co jsme mohli nahlédnout do těchto míst, a že příště se k nám přidáte i vy!

Faust poprvé v Liberci

Až těžko uvěřit, že vrcholné dílo Evropské literatury a dramatu, všem nám známý Faust, nebyl nikdy za celou dobu existence libereckého Divadla F. X. Šaldy nastudován. Až doposud. Pod vedením režiséra Ivana Rajmonta se 2. dubna 2015 v Malém divadle uskutečnila premiéra této hry a nutno říci, že to nebylo vůbec špatné!

Praha doblikala

Od 5. března do 4. dubna byla v Galerii 1 k vidění výstava Zlatá Praha, s podtitulem „Kde to bliká, tam to žije!“ Autor výstavy, scénograf a výtvarník Marek Gult, přišel se zajímavým konceptem, který tvoří obrazy a plastiky ze zlata a světel, inspirované proměnou centra Prahy za posledních 25 let. Po celou dobu trvání se výstavě dostávalo pozitivních ohlasů, obzvláště některé plastiky sklízely obrovský úspěch. Sobotní dernisáž se pak nesla v duchu poslední večeře Páně, hostům se podávala vařená vejce a chléb, pilo se červené víno. To vše jen dodalo skvělé atmosféře této výstavy. Těšíme se na další počiny tohohle talentovaného chlapíka.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz