Kultura v uplynulých dnech (20.-26.4.)


Mějte přehled a držte krok s Kulturou! V této rubrice se dočtete o událostech ze světa kultury, které přinesl uplynulý týden.

Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová

Bára Hrzánová v Divadle Kalich, ovšem ne jako herečka

Bára Hrzánová vystoupila v úterý 21.4.2015 na pódiu Divadla Kalich v poněkud jiné roli, než ji většina lidí zná – jako zpěvačka v čele skupiny Condurango. Ta nese název po hořkém bylinném vínu, které podporuje chuť. Oblíbená herečka Barbora Hrzánová je tvůrčím jádrem této kapely. Z jejího pera pochází většina písní, a to jak po textové, tak i hudební stránce. Na velmi příjemném koncertě nechyběly osvědčené hity jako Margaretka, Louh či Otík, při kterých Bára plně využila své pěvecké i herecké nadání.

Národní divadlo
Národní divadlo


Premiéra opery Jeníček a Mařenka

Ve čtvrtek 23.4.2015 měla v Národním divadle premiéru opera Jeníček a Mařenka. Opera na námět oblíbené pohádky bratří Grimmů je dílem sourozenců, skladatele Engelberta Humperdincka a jeho sestry Adelheid Wetteové, která napsala libreto Hänsel und Gretel, jak zní originální název díla. Režisérem české verze se stal Matěj Forman, hudebního nastudování se ujal Martin Leginus, hudební ředitel Státní opery. V hlavních rolích zářily a dechberoucí operní zážitek připravily Michaela Kapustová a Jana Sibera. Jeníčka a Mařenku rozhodně doporučujeme!

Hrad Úsov
Hrad Úsov

Hrad Úsov připravil dětem čarodějnické odpoledne již minulou sobotu

Čarodějnice Bludimíra si i letos na jeden den přivlastnila nejen všechny expozice lovecko-lesnického muzea, ale i nádvoří úsovského zámku. V sobotu 25.4.2015 tak návštěvníci zažili prohlídky plné čar a kouzel i zábavné odpoledne s čarodějnickou tematikou. Volba Miss čarodějnice rozhodla, která ze zúčastněných čarodějnic je v celé zemi nejkrásnější, pro malé i větší návštěvníky byla připravena spousta soutěží i občerstvení, odměněn byl každý, kdo přišel na čarodějné odpoledne v masce. Zábavnou sobotu si na Úsově užili malí i velcí.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz