Kultura v uplynulých dnech – 16-22/3


Mějte přehled a držte krok s Kulturou! V této rubrice se dočtete o událostech ze světa kultury, které přinesl uplynulý týden.

Kapela Mandrage

Mandrage

Mandrage sklízí úspěch

Turné kapely Mandrage s názvem O(d) začátku je v plném proudu. Zatím poslední, pražský koncert, byl největší a sama kapela ho označuje za vyvrcholení a za obrovský úspěch. Koncert proběhl v Divadle Hybernia 18.3. a byl beznadějně vyprodaný. Možná také proto, že kapela slibovala na tuto zastávku obrovské překvapení, které se jí podařilo nevyzradit až do poslední vteřiny. Tím překvapením bylo vystoupení Tomáše Kluse a Xindla X, které sklidilo, ostatně jako celý koncert, velký úspěch.

 

BLACK AND WHITE v Mahenově divadle

1. března 2015 proběhla v Mahenově divadle v Brně premiéra baletu BLACK AND WHITE od Petra Iljič Čajkovského. BLACK AND WHITE je v podstatě moderně zpracovaná verze vlajkové lodi klasického repertoáru Labutího jezera. Jde o titul, který patří k nej­hranější baletům na světě. Verze souboru Mahenova divadla ale reprezentuje dnešek. Jde o pokus přiblížit toto dílo mladší generaci pohledem z jiného úhlu, a to se, myslíme, povedlo!

 

Módní událost roku je za námi a zároveň před námi

O víkendu 21. a 22. března se bývalá Živnostenská banka v ulici Na Příkopě proměnila v dějiště největší módní události v Česku. Konal se zde 5. ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Jde o prestižní festival české a slovenské módy. Víkend plný přehlídek aktuálních kolekcí od návrhářů z ČR i zahraničí se letos opět maximálně vyvedl. Pokud jste ho nestihli, nezoufejte! Letos nás totiž poprvé čeká i podzimní verze festivalu!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz