Kultura v uplynulých dnech (13.-19.4)


Mějte přehled a držte krok s Kulturou! V této rubrice se dočtete o událostech ze světa kultury, které přinesl uplynulý týden.

Střepy a chlebíčky
Střepy a chlebíčky

Střepy a chlebíčky

Ve středu 15. dubna od 19:30 měla v novém divadelním prostoru JATKA78 premiéru hra Střepy a chlebíčky. Jedná se o první inscenaci nového souboru 11:55 v režii Jana Mikuláška, ve které osm lidí přichází den co den na smluvený večírek. Osm lidí, osm pohledů na věc. Stát se může úplně všechno, ale jedno je jisté - zítra se bude slavit zase. My dáváme palec nahoru a doporučujeme dále!

Peter Nagy a Indigo
Peter Nagy a Indigo

Peter Nagy slavil v Hodoníně

Zpěvák, skladatel a kytarista Peter Nagy slaví již 30 let na hudební scéně. K těmto kulatinám pro všechny své příznivce připravil toto jaro několik koncertů na Moravě. V pátek 17. dubna vystoupil v Hodoníně. Fanoušci měli možnost zavzpomínat na všechny zásadní Petrovy hity - Aj tak sme frajeri, Sme svoji, Kristinka iba spí, S nohami na stole, Láska je tu s nami a spousta jiných. V plné parádě se v rockovém tempu spolu s Petrem samozřejmě představila také skupina Indigo. Koncert nás přesvědčil o tom, že Peter Nagy nestárne, ale zraje jako víno!

Náprstkovo muzeum
Náprstkovo muzeum

Děti se vydaly za poznáním do Náprstkova muzea

Pro všechny zvídavé děti, které chtějí poznat Národní muzeum i jinak než jen z expozic a výstav, připravili jeho pracovníci další vycházku, tentokrát za poznáním Náprstkova muzea. V sobotu 18. dubna se během hodinové vycházky za pomoci výzkumnického listu s otázkami malí návštěvníci dozvěděli opravdu mnoho zajímavostí o historii budovy a jejího okolí, o činnosti muzea, ale i o Vojtovi Náprstkovi, který muzeum založil. Děti se také podívaly do historické knihovny Náprstkova muzea, kam by se při běžné návštěvě nedostaly. Tento den si všichni náramně užili!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz