Kontroverzní film poukazuje na temné stránky zpěvačky Amy Winehouse


Amy Jade Winehouse byla velmi úspěšná britská jazzová, soulová a rythm’n‘bluesová zpěvačka s nezapomenutelným silně prořízlým hlasem. Amy zemřela nešťastně v roce 2011 ve věku 27 let na otravu alkoholem. Téměř přesně čtyři roky po smrti zpěvačky se její fanoušci dočkají dokumentu, v němž budou moci nahlédnout do jejího soukromí i poodhalit tajemství velkého a mnohdy drsného světa showbyznysu.

Asif Kapadia
Asif Kapadia

Režie dokumentu Amy se ujal Asif Kapadia, který se osvědčil již jako režisér velmi oceňovaného životopisného filmu o pilotovi Formule 1 Ayrtonovi Sennovi. Kapadia dlouhou dobu zpovídal přátele, rodinu i spolupracovníky Amy Winehouse a snažil se vytvořit objektivní obraz jejího života, od samotného zrodu hvězdy, až po zpěvaččin boj s depresemi, bulimií, alkoholem a tlakem bulvárních médií.

Amy Winehouse
Amy Winehouse

Světová premiéra dokumentu o umělkyni, která podle svých vlastních slov „nezvládala být slavná“, se odehrála v Cannes na půlnočním festivalovém promítání. Na večírku před projekcí proudily emoce. Zatímco některé osobnosti skládali poctu zemřelé, podlahu zasypaly okvětní lístky růží.

Amy Winehouse s rodiči
Amy Winehouse s rodiči

První ohlasy na film Amy jsou velmi pozitivní, divákům se líbí objektivita, média pochvalují dojemný a zároveň poučný závěr. Jiný názor na celou věc má rodina zemřelé, která tvrdí, že film zkresluje některá důležitá fakta. Dokument se podle nich snaží naznačit, že rodina udělala málo pro to, aby zpěvačce pomohla dostat se z jejích závislostí. Naopak obrovské úsilí, které celá rodina vynakládala na pomoc Amy ve všech fázích jejího života, film podle nich nezachycuje ani náhodou.

Do kin ve Spojených Státech, Francii či Velké Británii vstoupí Amy v červenci, my se na něj můžeme těšit v srpnu.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz