Koncert Katy Perry: Pohled nezaujatého fanouška


Nedávno jsem s přítelkyní navštívil očekávaný a tolik vychvalovaný koncert Katy Perry z turné Prismatic v pražské O2 aréně. Samotná pověst, která celou show předcházela, byla nejlepší pozvánkou na představení novodobé královny popu. Kromě toho na mě zapůsobily i úspěšné ohlasy na první turné, velký počet hitů zpěvačky, které znám i já – nezaujatý posluchač, a samozřejmě také vynikající přesvědčovací schopnosti mé přítelkyně. Na koncert jsem tedy vyrazil bez remcání, ačkoliv se ten den konal zápas mého milovaného fotbalového týmu.

Katy Perry Prismatic World Tour

Ve frontě před halou mě trochu zarazil nezvyklý počet natěšených teenagerovských fanynek, uklidnila mě ale přítomnost několika postarších párečků a také tatínků doprovázejících trochu rozpačitě své ratolesti. Večer se začal vyvíjet slibně ve chvíli, kdy jsme si v útrobách haly mohli v klidu dát pivko a víno a já se ujistil, že mě můj fotbalový klub nezklamal a s přehledem vyhrál.

Potom už jsem si užíval předskokana, americkou zpěvačku Charli XCX, která arénu během svého půlhodinového vystoupení řádně rozpumpovala. Hala byla nabitá k prasknutí a všichni s napětím očekávali, co bude dál.

A pak už konečně, za obrovského jásotu publika, nastoupila samotná Katy Perry. Show začala písní Roar, mou oblíbenou. Nutno říct, že nástup to byl vskutku impozantní. Světelné efekty střídali tanečníci s meči a celou show bylo možné sledovat na 2 velkých LED obrazovkách. Následovaly další známé hity a trošku jsem si říkal, co bude dál, když bylo za 15 minut odehráno téměř vše, co znám.

Po první části, při které tančila snad celá aréna, následovala klidná část protkaná zamilovanými, pomalými písničkami. Rozprouděná nálada trošku opadla a atmosféru vždy osvěžily jen návštěvy diváků z publika přímo na pódiu. Pro obě dívky, které jsem viděl na ploše, bylo asi nezapomenutelným zážitkem společné focení s Katy a na vzniklé selfie bych se opravdu rád podíval. Tím bych chtěl vyzvat obě dívky, pošlete nám fotky do redakce nebo vložte na náš Facebook!

Závěrečný díl už byl opět velkolepou show se staršími hity, které jsem rozeznával. Zpěvačka s kapelou předváděla skvělé kousky a dokonce jsem viděl zblízka i samotnou Katy – to když letěla nad hlavami diváků. Jak jsem už několikrát četl: méně zpěvu, více tance a show kolem. Ale nijak mi to nevadilo. Po několika děkovačkách přišel konec a čas zhodnotit celou podívanou. U mě na výbornou a těším se, co Katy předvede příště!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz