Kolektory Praha – pražské podzemí na vlastní kůži


Vstupte do pražského podzemí, do prostor jednoho z největších systémů kolektorů na světě a získejte nový pohled na naše hlavní město a jeho technické dědictví.

Kolektorová síť

Kolektorová síť budovaná pod hlavním městem Prahou již více než 35 let je dlouhá 92 kilometrů, v samotném centru se pak nachází kolem 20 kilometrů. A právě tady jsou pro zájemce připraveny 2 turistické trasy v délce 1,2  a 1,4 km, vedoucí místy až 35 metrů pod povrchem.

Návštěvníci tak dostávají příležitost nahlédnout do labyrintu technických chodeb, jakými se nemůže pochlubit žádné jiné město na světě. Seznámí se s nejnovější technologií výstavby kolektorů a se způsobem uložení inženýrských sítí. Navštíví také centrální dispečink, kde jim bude představen jeden z nejmodernějších a nejrozsáhlejších způsobů monitoringu na světě.

Kolektorová síť

Kolektory můžete navštívit celoročně ve středu od 13:30 do 15:30 hodin (pro objednané skupiny) a od 16 do 18 hodin (jednotlivci). Dále pak v pátek 8:30 až 10:30 hodin (skupiny) a 11 až 13 hodin (jednotlivci). Dvouhodinová návštěva spletitého podzemí vás vyjde na 300 korun.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz