Karel Šíp vydá album plné hitů


Karel Šíp, jedinečný český moderátor, bavič, scenárista, ale hlavně skvělý textař a bývalý muzikant oslaví letos 1. června své 70. narozeniny. Při této příležitosti vydá album se svými největšími hity.

Karel Šíp

Karel Šíp se narodil 1. června 1945 v Praze. Po úspěšném ukončení studia na střední filmové škole v Čimelicích začal pracovat v Československé televizi jako produkční pořadu Vlaštovka. V roce 1971 založil Šíp skupinu Faraon, kde hrál na baskytaru. Jejím zpěvákem byl Jiří Schelinger a Šíp se stal textařem. Vždy pro to měl určité zalíbení. Nejprve zkusil psát slova na zahraniční písničky, poté už psal i texty původní. Kapelu po nějaké době rozpustil a baskytaru pověsil na hřebík, textařiny se však nikdy nevzdal..
Začal spolupracovat se zvučnými jmény českého showbyznysu, nejčastěji psal pro Karla Gotta, Marcelu Holanovou, Leonu Machálkovou, Rangers, Jana Toužimského, Petru Janů i Olympic. K nejznámějším hitům pak patří Když muž se ženou snídá, Ráno (Strano), Žízeň lásky (What A Feeling), Čau, lásko, Inženýrská, Kakaová nebo Pane můj.

POPISEK (NEVIDITELNÝ) OBR

K sedmdesátinám oblíbeného Karla Šípa vyjde nyní, 29. května 2015, album nazvané Bláznivej kmet. Vydavatelství Supraphon v něm nabídne výběr jedenadvaceti jeho nejslavnějších písní.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz