Kam za kulturou příští týden? (16. 4. - 22. 4.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

V LESE VESELE

Ve čtvrtek 16.4.2015 proběhne od 19 hodin v Nové Galerii na Praze 2 vernisáž výstavy V LESE VESELE. Jedná se o společnou výstavu tří mladých a talentovaných výtvarníků – Jana Rybníčka, Martina Salajka a Adama Kašpara. Tématem je, jak je z názvu patrné, les. Každý z umělců toto téma pojal úplně jinak, zajímavě, po svém. Výstava potrvá do 17. května 2015.

Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk

Dvakrát na český kluky

V pátek 17.4.2015 uvítá nově otevřený Ibiza Music Club v Lázních Bohdaleč zpěváka Marka Ztraceného. Ten zde od 21 hodin vystoupí se svou kompletní kapelou. Těšit se můžete jak na starší hity, tak i na žhavé novinky. Den na to, v sobotu 18.4.2015, vystoupí ve Foru Karlín Vojtěch Dyk & B-Side Band. Koncert odstartuje v 19:30 a představí zábavné pojetí swingu a jazzu.

Kulturou proti antisemitismu

Akce „Kulturou proti antisemitismu“ je vyvrcholením série veřejných diskuzních programů proti antisemitismu. Letos proběhne již 11. ročník. Uskuteční se 19.4.2015 a oficiálně začne ve 14:00 na náměstí Franze Kafky. Odtud vyjde Pochod dobré vůle směrem k Valdštejnským zahradám, kde je pro vás připraven zajímavý program. Těšit se můžete například na svědectví pamětníků holocaustu, Luďka Eliáše a Eriky Bezdíčkové nebo na hudební vystoupení izraelského jazzového dua Guy Mintus & Yinon Muallem.

Mahenovo divadlo v Brně
Mahenovo divadlo v Brně

Brňáci, přijďte se zasmát do Mahenova divadla

Obyvatelé moravské metropole, jestli se chcete skutečně dobře pobavit, zajděte do Mahenova divadla na jednu z mnoha komedií, kterou jeho repertoár nabízí. Můžeme doporučit například v pondělí 20.4.2015 od 19:00 světově proslulou hru Apartmá v hotelu Plaza. Ta je svědkem tří nezávislých příběhů dvojic, které vtipně i nemilosrdně demaskují partnerské vztahy. V úterý 21.4.2015, opět od 19:00 pak zajděte na Mandragoru - nejslavnější a nepochybně nejzdařilejší renesanční komedii vůbec, která nese podtitul „Stačí jedna nevěra.. a všichni jsou spokojeni.“

MIG 21
MIG 21

Album Tour nekončí!

Skupina MIG 21 původně zamýšlela ukončit úspěšné podzimní Album Tour koncertem v Plzni. Během dvou měsíců skupina vyprodala sály po celé České Republice, zavítala na Slovensko, v prodeji nového CD Album dosáhla hranice k předání Zlaté desky a z limitované edice 1000 kusů LP Album už zbývá jen pár posledních vinylů. A právě proto Album Tour nekončí ba naopak! 22.4.2015 v 19:30 se můžete na MIG 21 těšit v Lucerna Music Baru v Praze!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz