Kam za kulturou? (7.-13.5.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Hlučínský zámek
Hlučínský zámek

První Hlučínský majáles

Prvním rokem bude Ha Kultura pořádat Hlučínský majáles. Vše se uskuteční na krásném nádvoří hlučínského zámku a to ve čtvrtek 7.5.2015. Vstupné na akci je dobrovolné. Můžete se těšit na bohatý hudební program, který bude doplněn o doprovodnou část. Květinový průvod, stavění májky na náměstí, scénky studentů gymnázia, volba krále a královny majálesu, to vše a mnohem víc!

Hudební klub Mecca
Hudební klub Mecca

Ruský hip-hop v Mecce

KASTA je nejúspěšnější hip-hopovou skupinou Ruska a skutečnou legendou ruského rapu. Byla založena v roce 1999 a od té doby vydala nespočet alb a singlů, natočila více než dvě desítky videoklipů, byla nominována a vyhrála řadu prestižních hudebních cen, například za nejlepší hip-hopovou skupinu. Ve pátek 8.5.2015 můžete tuto čtveřici vidět naživo v pražském klubu Mecca, kde vystoupí od 21 hodin.

Belgický ovčák
Belgický ovčák

Tak trochu jiné mistrovství světa

Mistrovství světa Belgických ovčáků patří k největším světovým mistrovstvím jednotlivých plemen a to nejen pro oblíbenost a úspěšnost tohoto plemene, ale i pro jeho všestrannost. Mistrovství probíhá ve čtyřech disciplínách – Agility, Obediendce, Mondioring a IPO. Přijďte o víkendu 9. a 10.5.2015, program na oba dny je velmi bohatý. V malebném jihočeském Písku vás kromě samotných mistrovských soutěží čeká i Světová výstava Belgických ovčáků a v sobotu od 20 hodin dokonce společenský galavečer.

Design Week - iustrační foto

Začíná Prague Design Week 2015

Šperky, oblečení, erotické prádlo, nábytek i nejnovější technologie. Druhý ročník designové prodejní přehlídky Prague Design Week představí v centru naší metropole na šest desítek návrhářů, ateliérů či škol z celé České republiky a Slovenska. Startujeme v pondělí 11.5.2015!

Mince - dukát
Mince - dukát / Jan Kolář

Den České mincovny

V úterý 12.5.2015 je pro vás v České mincovně sídlící v pražském Poštovním muzeu připraven bohatý program. Od 15:30 do 17:30 si můžete na workshopu vyzkoušet práci na sádrových modelech, na které se kreslí návrhy mincí, i samotnou ražbu. Od 18 hodin pak proběhnou dvě odborné přednášky. Vstup na akci je zdarma.

Noc literatury - ilustrační foto

Noc literatury 2015

Projekt Noc literatury 2015 naváže na osm předchozích ročníků a opět netradičním způsobem přiblíží veřejnosti současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení, která se během jednoho večera uskuteční na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy 6. Ukázky z překladů děl budou číst známé české osobnosti a to ve středu 13.5.2015 v půl hodinových intervalech od 18 do 23 hodin.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz