Kam za kulturou? (6.-12.7.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Mistr Jan Hus
Mistr Jan Hus

600 let od upálení Mistra Jana Husa

V pondělí 6.7.2015 si připomeneme přesně 600 let od smrti jedné z největších postav české historie. Při této příležitosti vypuknou na mnoha místech České republiky oslavy, koncerty, výstavy a pietní shromáždění. Kam můžete vyrazit se dočtete v článku Na Husa vzpomenou v Táboře, Husinci i Praze

Elis
Elis

Elis v Třinci

Elis můžete znát z televizního pořadu Hlas Československa. V roce 2014 se stala vítězkou v anketě Český slavík Mattoni v kategorii Objev roku. Druhým místem v mezinárodní pěvecké soutěži GOLDEN LUTE 2011 si získala pozornost jako zpěvačka díky jejímu prvnímu singlu Depressing Valentine´s také jako skladatelka. Drobná blondýnka s nezaměnitelným hlasem vystoupí v Třinci v úterý 7.7.2015.

Mostecké jezero
Mostecké jezero

Offroadem okolo Mosteckého jezera

Uprostřed pracovního týdne to chce relax! Ve středu 9.7.2015 budete mít jedinečnou možnost projet se offroadem kolem Mosteckého jezera. Při západu slunce se dostanete na místa, která nejsou běžně dostupná. Můžete přisednout k někomu do offroadu, nebo přijet svým vlastním.

Hrad Trosky
Hrad Trosky

Návrat do středověku na hradě Trosky

Zřícenina gotického hradu z konce 14. století se stala jedním ze symbolů Českého ráje. Hrad, který nikdy nebyl vojensky dobyt, nabízí dvě dech beroucí vyhlídky z věže Baba a z vyhlídky pod věží Panna. Ve čtvrtek 10.7.2015 je pro vás na hradě připraven speciální program Návrat do středověku. Sokolnické ukázky, divadlo, šerm, ohňová show, trubadúr a překvapení na závěr. Hrad se otevírá v 19 hodin. Vezměte si baterky na cestu zpět!

Rally Bohemia
Rally Bohemia

Rally Bohemia - Mladá Boleslav

  1. ročník toho nejlepšího, co může Česká republika fandům motosportu nabídnout. Nenechte si ujít tento významný závod, který se koná ve dnech 10-12.7.2015 v Mladé Boleslavi! Rally Bohemia (do roku 1985 Rallye Škoda) je jedna ze soutěží Mistrovství České republiky v rallye. Prvním ročníkem byla Rallye Škoda 1974. Ta byla uspořádána na oslavu 1000 let Mladé Boleslavi. Letošní ročník přichází s významnou novinkou. V rámci Rally Bohemia se letos bude konat hned pět podniků různého významu, od evropského přes národní a regionální až po exhibiční.

Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz