Kam za kulturou? (3.- 9.8.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Blue Kong
Blue Kong

Koncert kapely Blue Kong

Kapelu Blue Kong založili v roce 2010 tři piloti, kteří se poznali na letišti Bubovice u Karlštejna: kytarista a zpěvák Pavel Sobotka, baskytarista Jaromír Piskáček a bicman Jan Puky Knetl. Koncert bluesové skupiny se uskuteční v pondělí 3.8.2015 od 20 hodinKlubu Saturnin v Praze.

Nefaust
Nefaust

Nefaust - hra jen pro 15 diváků

Faust bez Fausta? Když vezme slavné faustovské téma do rukou sám Mefisto, může to tak skončit. Jedinečný divadelní zážitek pro 15 diváků, 3 herce, jedno muzeum a jednu starou půdu. Site specific project Muzea alchymistů a mágů staré Prahy a Divadla APROPO, těšte se na úterý 4.8.2015. Rezervace nutná!

Visací zámek
Visací zámek

Visací zámek v Cargo Gallery

Visáči – punk-rocková skupina, působící na české hudební scéně již od roku 1982, je považována za nejstarší českou punkovou legendu. Kapela hraje stále v původní, čtvrt století staré sestavě. Hity jako Uniformy nebo Dopravní značky položily ideový základ moderního českého anarchopacifismu a vy si je teď můžete přijít poslechnout naživo, ve středu 5.8.2015 do Cargo Gallery na nábřeží Edvarda Beneše.

Slavnosti okurek
Slavnosti okurek

Slavnosti okurek ve Znojmě 2015

Další ročník Slavností okurek ve Znojmě nabídne koncem pracovního týdne, tedy 6.-7.8.2015,  řemeslný jarmark, trhy se zeleninou i okurkové speciality. K poslechu zahraje flašinetář, připraveny budou atrakce, dětská představení a také tematické soutěže, jako například soutěž o nejlepší zavařenou okurku.

Hrad Loket
Hrad Loket

Středověké slavnosti purkrabího Půty na Lokti

Přijďte nasát atmosféru starých časů o víkendu 8. a 9.8.2015 na hrad Loket, kde můžete hradní branou vstoupit do časů gotiky a přihlížet tak rytířskému klání, bavit se u divadelních taškařic, obdivovat kejklířské kousky nebo se zaposlouchat do tonů středověké hudby. Vrcholem programu bude rytířský souboj za slávu a čest města, přičemž bojovníky čeká nejenom prstencový turnaj, ale prověří se i jejich schopnost ve střelbě, v hodu sekerou či odvaha ve zkoušce ohněm.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz