Kam za kulturou? (29.6.-5.7.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Jiří Suchý a Jitka Molavcová
Jiří Suchý a Jitka Molavcová

Jiří Suchý, Jitka Molavcová a Orchestr Divadla Semafor v Brně

Jiří Suchý, polovina z autorské dvojice Suchý & Šlitr, zpěvák, textař a herec. Jedna z největších osobností české kultury se představí v pondělí 29.6.2015 v brněnském sále Sono Music Club. Společně s Orchestrem Divadla Semafor a jednou ze semaforských „girls“ Jitkou Molavcovou vás pozve do zlaté éry Semaforu.

ZOO Liberec
ZOO Liberec

Jedničkáři zdarma do ZOO

Některým šťastlivcům končí škola již v pátek 26.6., některým až o pár dní později. Jedno je ale jisté. V úterý 30.6.2015 už budou vysvědčení rozdána úplně všude. Pokud bude mít vaše dítko samé jedničky, neváhejte a vydejte se s ním do některé ze zoologických zahrad, kde ho za jeho píli odmění vstupem zdarma. Vyrazte například do ZOO Děčín, ZOO Liberec nebo do olomoucké ZOO.

Zámek Křtiny
Zámek Křtiny

Slavnostní otevření Stezky šnečka Krasíka ve Křtinách

1.7.2015 se všichni potkáme na zámku Křtiny. Od 15 hodin zde proběhne slavnostní otevření Stezky šnečka Krasíka. Stezka šnečka Krasíka je turistická trasa nejen pro rodiče s dětmi. Absolvovat ji můžete pěšky, s kočárkem či na kole. Trasa stezky vás provede po krásných a zajímavých křtinských koutech. Na zámku dostanete pracovní list s mapou a můžete vyrazit. Na pěti zastaveních splníte pět jednoduchých úkolů a poté za správně vyplněný pracovní list dostanete odměnu.

Hrad Hukvaldy
Hrad Hukvaldy

Muzikál Dekameron na hradě Hukvaldy

Na moravském hradě Hukvaldy se ve čtvrtek 2.7.2015 uskuteční představení muzikálu ostravského tvůrce Pavla Helebranda Dekameron. Milostné příběhy Dekameronu podávají s lehkou nadsázkou obraz o způsobu myšlení a mravech lidí renesanční Itálie i dnešní doby. Milenecká láska, touha, nevěra, zrada, pomsta i odpuštění ve víru vtipných událostí s lehkým erotickým nádechem jsou podány humornou a hravou formou.

Festival KoresponDance
Festival KoresponDance

Festival KoresponDance

Třídenní festival tance a pohybového umění s mezinárodní účastí umělců na Zámku Žďár nad Sázavou. Festival proběhne o víkendu 3.-5.7.2015 a nabídne současný kulturní program, jenž je snadno srozumitelný a přístupný pro celou rodinu, v kombinaci s unikátním historickým dědictvím Žďáru nad Sázavou. Součástí festivalu je vedle tanečních a pohybových představení i řada aktivit pro děti a jejich rodiče.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz