Kam za kulturou? (27.7.-2.8.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Zámek Kynžvart
Zámek Kynžvart

Železný návštěvník roku 2015

Přijďte svést boj o titul Železný návštěvník roku 2015 na zámek Kynžvart. Právě tady se uskuteční extrémně dlouhá prohlídka prostor renesančního skvostu západních Čech. Pokud by se vám zachtělo stát se vlastníkem tohoto výjimečného titulu, dorazte sem v pondělí 27.7.2015.

Gueréza pláštíková
Gueréza pláštíková

Africké dny v ZOO Ústí nad Labem

Ve dnech 28. a 29.7.2015 zavítá do ústecké zoo hudební a taneční skupina IYASA ze Zimbabwe. Nenechte si jejich vystoupení ujít, protože je pouze málo míst, která v rámci svého turné navštíví. Koncertu budou předcházet křtiny dvou místních afrických mláďat - zebry Hartmannové a guerézy pláštíkové.

Yo Yo Band
Yo Yo Band

Yo Yo Band na Palmovce

Yo Yo Band netřeba představovat. Hudební skupinu, kterou v listopadu 1975 založili Richard Tesařík, Vladimír Tesařík, Ondřej Hejma a Julius Novotný Kuzma zná každý, stejně tak její hity, jako například Karviná, Jedem do Afriky, Rybitví či Kladno. Yo Yo Band vystoupí ve čtvrtek 30.7.2015 v Hudebním klubu Palmovka.

Všeradice
Všeradice

Muzikál Noc na Karlštejně v Zámeckém dvoře Všeradice

Poberounský divadelní soubor zde tento muzikál uvádí každé léto od roku 2006 – za tu dobu jej zhlédlo na šedesát tisíc diváků po celé republice. Vedle místních ochotníků excelují Václav Vydra, Jan Rosák, Pavel Vítek či brilantní kytarista Štěpán Rak. Netradiční divadelní zážitek si přijďte do Všeradic vychutnat v pátek 31.7.2015 od 20 hodin.

Františkovy knedlíky
Františkovy knedlíky

Františkovy knedlíky na Konopišti

O prvním srpnovém víkendu, tedy 1. a 2.8.2015 znovu ožijí komnaty zámku Konopiště. Své letní sídlo navštíví František Ferdinand d'Este s celou rodinou. Na jeho počest mu bude připraveno jeho zamilované jídlo. Přijďte si i vy pochutnat na lahodných ovocných knedlících s tvarohem.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz