Kam za kulturou? (24.-30.8.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Scott Parazynski
Scott Parazynski

Kosmonaut Scott Parazynski v Praze

V pondělí 24.8.2015 přijede do České republiky veterán amerických kosmických letů Scott Edward Parazynski, který se jako letový specialista zúčastnil pěti misí na palubě amerického raketoplánu a sedmkrát vystoupil do volného kosmického prostoru. Setkat se s ním budete moci v Akademii věd České republiky v Praze.

Pohádková říše
Pohádková říše

Den princů a princezen v Pohádkové říši Fábula

V pohádkové říši Fábula se v úterý 25.8.2015 sejde spousta překrásných princezen a udatných princů. Pojďte děti, přidejte se k nim! Ten, kdo dorazí v kostýmu prince nebo princezny, za odměnu obdrží 20% slevu na vstupné do Pohádkové říše. Tady na vás pak čeká nabitý program plný zábavy.

Znojemský hrad
Znojemský hrad

Večerní prohlídka Znojemským hradem

Na západním okraji městského centra ve Znojmě se nachází Hradní ulice s hradním komplexem. Hrad samotný zaujímá ostrožnu nad soutokem Dyje a Gránického potoka ve Znojmě. Večerními prohlídkami Znojemským hradem vás provedou významné osobnosti Znojma od renesance po dvacáté století. Kostýmovaná večerní prohlídka se uskuteční ve středu 26.8.2015 od 19:30 hodin.

Folklorní festival Brno
Folklorní festival Brno

Mezinárodní folklorní festival Brno

Mezinárodní folklorní festival Brno se koná pravidelně na sklonku prázdnin již od roku 1990. Po mnoho let byl nedílnou součástí letních lidových slavností města Brna, které zanikly před několika lety. Z původního setkávání místních souborů se za tu dobu proměnil v opravdový festival s bohatým programem a mezinárodní účastí. Již 26. ročník folklorního festivalu spojeného s Jihomoravskými dožínkami, pořádaného Sdružením přátel folkloru v Brně, proběhne ve dnech 27.-30.8.2015.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz