Kam za kulturou? (23.-29.4)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Rudolfinum v Praze
Rudolfinum v Praze

Dva tak trochu jiné koncerty

Galakoncert filmové hudby za účasti španělského skladatele Fernanda Velázqueze se uskuteční 23.4.2015 ve Dvořákově síni v pražském Rudolfinu. Na akci Hudba Hollywoodu 2015 se v podání Českého národního symfonického orchestru a Kühnova smíšeného sboru představí například hudba z filmu Jak vycvičit draka, Doba ledová 2, Shrek, Letopisy Narnie, Herkules, X-men: Poslední vzdor, Sirotčinec, Crimson Peak a spoustu dalších. Na druhý den, v pátek 24.4.2015, se v nové hale Forum Karlín Praha můžete těšit na tříhodinový nářez od těch největších jmen světové metalové scény, jako je například James LaBrie, Geoff Tate, Paul Di´Anno, Simon Wright nebo Vinny Appice. To je světové turné hvězdného projektu METAL ALL STARS!

Terapie tancem na Šumavě

O víkendu 25. a 26.4.2015 si užijete v Kašperských Horách spoustu pohybu. Ráno můžete odstartovat lekcí jógy nebo pilates, na fyzioterapii dopřejete odpočinku vašim bolavým zádům, ale především si můžete vyzkoušet zcela unikátní terapii tancem, která je největším lákadlem této akce. Přijďte udělat něco pro své zdraví a užít si tento netradiční víkend. K celkové pohodě přispěje určitě i krásné prostředí francouzské kavárny a především nespoutaná šumavská příroda v okolí.


Tomáš Klus

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina v Plzni

V rámci jarního turné PŘEJU TI zavítá Tomáš Klus a jeho Cílová skupina do západočeské Plzně. Můžete se na ně těšit v pondělí 27.4.2015 v Klubu Pod Lampou, kde vystoupí od 20 hodin. Uslyšíte jak staré hitovky, tak i spoustu novinek! Čekají na vás i nějaká překvapení!

V Českém Těšíně se dozvíte, jak správně nakládat s odpady

V úterý 28.4.2015 se od 10.00 do 15.00 hodin v čítárně Avion uskuteční výstava a pracovní dílny s názvem „EKOART - nakládáme s odpady s rozumem a fantazií.“ Chcete se jen inspirovat nebo si vyrobit z ošklivého něco krásného a z nepotřebného něco užitečného? Naučí vás to studenti Albrechtovy střední školy v rámci projektu Světová škola, na kterém spolupracují se společenstvím Člověk v tísni, o. p. s. Takovým aktivitám rozhodně zelenou!

Hlediště Divadla Ponec
Hlediště Divadla Ponec

Mezinárodní den tance

Středa 29.4.2015 je Mezinárodním dnem tance, tedy dnem, kdy se pražské divadlo PONEC - divadlo pro tanec pravidelně otevírá dětem. Letos také divákům všech věkových kategorií, kteří jsou zváni na "audience workshops". V rámci tohoto dne zasvěceného tanci nabízí program s tím, že zruší pomyslnou bariéru mezi jevištěm a hledištěm. Celý den uzavře projekce Hříšného tance od 20:00 hodin.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz