Kam za kulturou? (22.-28.6.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Galerie Harfa
Galerie Harfa

Letní scéna na Harfě pobaví všechny děti

Léto se blíží a Galerie Harfa otevírá letos již počtvrté svou letní scénu, která je zde speciálně pro děti. Během letošních prázdnin budou moci děti zhlédnout na střeše obchodního centra řadu známých českých i zahraničních filmů. Letní scéna na Harfě začíná v pondělí 22.6.2015 potrvá až do konce srpna. Kinematograf bratří Čadíků nabízí pestrý program, ze kterého si vyberou všichni malí diváci.

Elements
Elements

Elements

Živý zpěv, hudba, tanec a obrazové projekce na téma přírodních živlů. V úterý 23.6.2015 nabídne Divadlo Kampa divákovi nevšední zážitek. Představení zapůsobí na všechny smysly a to velmi jemně a vyladěně. Stačí se pohodlně usadit a nechat se nést na vlně přírodních elementů, načerpat novou energii a nechat si vykouzlit úsměv na tváři.

Szidi Tobias
Szidi Tobias

Szidi Tobias & band na Kunětické hoře

Hlas, zpěv a vůbec celý projev slovenské zpěvačky Szidi Tobias je syrový a drsný. Jako by své tóny malovala špachtlí. Čím jsou písně jejích hlavních autorů Milana Vyskočániho a Petera Lipovského osobnější, tím lépe je zpívá. A je to vždycky nezapomenutelný zážitek! Ve středu 24.6.2015 vystoupí Szidi Tobias na Kunětické hoře. Před koncertem pořádá správa hradu pro zájemce večerní prohlídku hradního paláce a kaple svaté Kateřiny.

Partička
Partička

Partička na zámku Libochovice

Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer a Ondřej Sokol. To je partička, která vás zaručeně pobaví. Kdo byste náhodou nevěděli, tak Partička je zábavná improvizační show, kde nikdo dopředu netuší, co se bude dít. Herci hrají množství her, které jim mají pořádně zkomplikovat život a je jen na nich, jak si v dané chvíli poradí. A věřte, že je to vážně k popukání! Na zámek Libochovice v Ústeckém kraji přijede Partička ve čtvrtek 25.6.2015.

Válka v krajkách
Válka v krajkách

Válka v krajkách

8. června 1757 proběhla u Kolína jedna z nejdůležitějších bitev sedmileté války. Skončila slavným vítězstvím rakouské armády pod velením polního maršála Dauna, které poté přimělo Prusy ukončit obléhání Prahy a odtáhnout z Čech. U příležitosti 258. výročí bitvy u Kolína se o víkendu 26.-28.6.2015 bude ve středočeské Křechoři konat vzpomínková akce - vojáci v pohádkových uniformách, dobový tábor, přesné repliky zbraní včetně kanónů, pietní akce, doprovodný program a samozřejmě rekonstrukce slavné bitvy.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz