Kam za kulturou? (21.-27.5.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Na Dřeň

Vzletná Letná

Vzletná Letná je kulturní akce, kterou pořádá studentský spolek Na Dřeň, jehož záměrem je osvěta darování kostní dřeně a zvýšení počtu zapsaných do registru dárců kostní dřeně. Ve čtvrtek 21.5.2015 vás na Letné kromě samotného náboru nových dárců čekají také koncerty českých i slovenských kapel, vypouštění balónků, rekreační běh, bohatý doprovodný program a dobré jídlo. To vše zakončeno ve velkém stylu after-party u "Stalina". Přijďte si užít tuto jedinečnou událost, která harmonicky spojuje příjemné s užitečným.

Apetit festival - ilustrační foto

Apetit Festival v Plzni 2015

V západočeské metropoli se tato oblíbená kulinářská show uskuteční již popáté, a potrvá celý víkend od 22. do 24.5.2015. Hlavní program se bude odehrávat u OC Plzeň Plaza. Můžete se těšit na celou řadu známých osobností z oboru gastronomie. Své umění na letošním festivalu, který má motto Apetit je teď FRESH!, ukáže například drsný šéfkuchař a majitel několika restaurací Zdeněk Pohlreich, slovenský kuchař, který působil jako zástupce šéfkuchaře v restauraci Jamieho Olivera, Marcel Ihnačák nebo třeba autorka jednoho z nejčtenějších blogů o jídle Veronika KOKO Kokešová. Jak sami vidíte, rozhodně je na co se těšit!

Světový romský festival Khamoro

Khamoro 2015

Již po sedmnácté bude letos naše hlavní město hostit Světový romský festival Khamoro. Festivalového kulturního programu, který se uskuteční v pondělí 25.5.2015, se účastní špičkoví romští umělci z celého světa a představí svou kulturu se vším, co světu přináší. Těšte se na romskou tradiční hudbu, originální umělecké workshopy, módní přehlídky, bohoslužby, promítání filmů a výstavy. Stejně jako v posledních letech i tentokrát se uskuteční závěrečný galakoncert, a to v klubu SaSazu.

Sestry Havelkovy

Sestry Havelkovy

Přijměte naše pozvání do světa jazzové a taneční hudby 20., 30. a raných 40. let dvacátého století, kterou sestry Havelkovy předkládají co nejautentičtěji, v krásném aranžmá, s patřičnou dávkou dobové nostalgie a elegance. Koncert Sester Havelkových za doprovodu orchestru se uskuteční 26.5.2015 na nádvoří Novoměstské radnice v Praze.

Filmový festival T-film

T-film 2015

Ve středu 27.5.2015 odstartuje v Ostravě dvoudenní filmový festival T-film 2015. Ten představuje krátké dokumentární filmy s tematikou ekologie, trvale udržitelného rozvoje, ochrany fauny a flory, přírodních a kulturních památek, apod. Festival se uskuteční v Domě kultury AKORD, samotná projekce snímků bude doprovázena bohatým programem.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz