Kam za kulturou? (20.-26.7)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Stezka korunami stromů
Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů slaví narozeniny!

V pondělí 20.7.2015 oslaví  lipenská Stezka korunami stromů 3. narozeniny. Přijďte je oslavit s ní! Chybět nebude program pro malé i velké návštěvníky. Těšit se můžete na kejklířské divadlo Vojtána Vrtka, klaunku Pepinku, žonglery či výtvarné ateliéry. K tomu všemu zahraje a zazpívá Martin Maxa.

Sbor
Sbor - ilustrační foto

Koncert kanadského sboru a kapely Westwinds Music Society

V rámci svého evropského turné 2015 vystoupí sbor a kapela kanadské Westwinds Music Society v Praze, a to rovnou dvakrát. Nejdříve samostatně v úterý 21.7.2015 od 14 hodin v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a podruhé společně s českým dívčím sborem Canzionetta Praga a sólisty Moskevského státního souboru v kostele U Salvátora  ve středu 22.7.2015 od 19 hodin. Na programu bude moderní i klasické hudba a americké spirituály.

Karlův most
Karlův most

Karlův most ze tří stran

Ve čtvrtek 23.7.2015 se vám naskytne jedinečná příležitost prohlédnout si při unikátní prohlídce Karlův most ze tří různých stran. Vycházkou vás provede zkušený pražský vodník, který zná všechny legendy o této slavné české stavbě. Poté, co přejdete Karlův most a poznáte jeho legendy, nastává prostor pro historii, kterou vám zelenáč představí v krátké komentované prohlídce. Na závěr pak nasednete v tajemném "Tunelu staletí" na lodičku Vodouch, která vám ukáže Karlův most ze třetí strany - z rybí a vodnické perspektivy.

Elektrárna Orlík
Elektrárna Orlík

Noční exkurze do vodní elektrárny Orlík

Noční atmosféra vodního díla Orlík vás uchvátí! Přijďte se seznámit s historií a vyspělostí výroby elektrické energie v ČR! Každý návštěvník může volit mezi odborným nebo populárním výkladem. Noční exkurze do nitra vodní elektrárny Orlík se koná v pátek 24.7.2015 od 21 hodin.

Den dřeva v Hlinsku
Den dřeva v Hlinsku

Den dřeva v Hlinsku

Poslední červencový víkend bude již počtvrté v Hlinsku patřit dřevu ve všech jeho podobách. O víkendu 25.-26.7.2015 je pro vás v areálu Betlém Hlinsko připraven jarmark, nejrůznější soutěže, projížďky na dřevěném voru a samozřejmě ukázky mistrů řezbářů. Jejich sochy budou následně vydraženy návštěvníky a vybrané peníze poputují na dobročinné účely. Po celý víkend můžete také navštívit Mobilní trampské muzeum českých a slovenských trampů.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz