Kam za kulturou? (2. 4. - 8. 4. 2015)


Prodloužený velikonoční víkend přímo vybízí k výletům a kulturním zážitkům.


Horkýže Slíže

Jedna česká a jedna slovenská partička

Ke konci pracovního týdne nás čekají hned dva koncerty oblíbených kapel, které byste si neměli nechat ujít. Ve čtvrtek 2. 4. 2015 vystoupí v pražském Lucerna Music Baru partička J.A.R., která společně funguje už přes 25 let. V pátek 3. 4. 2015 se potom ve zlínském Masters od Rock Café můžete těšit na slovenské sympaťáky Horkýže Slíže. Ti oslavili loni v listopadu 20 let společného působení. 

Plzeňská premiéra

Plzeňští fanoušci baletu by si určitě neměli nechat ujít premiéru inscenace Smrt v Benátkách. Hluboce lidský příběh se odvíjí v choreografii Ondreje Šotha s niterným porozuměním pro skryté touhy, které jen vzácně nacházejí naplnění. Baletní ztvárnění novely Thomase Manna je prosyceno emocemi o hledání ideálů a lásky, ale i o zklamání, s nímž přichází stáří. Tohle bude zážitek! Nezapomeňte, uvidíme se 4. 4. 2015 v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni! 

Alice Springs vystoupí v Jazz Clubu

Rodným jménem Alice Taťounová, česká zpěvačka, absolventka pražské konzervatoře, držitelka ceny Anděl a v neposlední řadě skvělá hráčka na klavír. Osobnost, která je známá tím, jak moc si střeží své soukromí, a však ve svých písních, které si sama píše, odhaluje své nejhlubší pocity. To je Alice Springs, která vystoupí v neděli 5. 4. 2015 v pražském Jazz Clubu. 


Zámek Žleby

Po roce Velikonoce přicházejí

Už máte plán na Velikonoce? Pokud ne, máme pro vás jeden tip! Některé hrady a zámky pro vás mají na pondělí 6. 4. 2015 připravený speciální program! Vydat se můžete například na hrad Švihov nebo na zámek Žleby


Iva Janžurová

Kdy jste naposledy byli v Národním?

Národní divadlo v Praze a Národní divadlo Brno – symboly české národní identity a kulturního dědictví. Kdy jste je naposledy navštívili? Že to už bude nějaký ten pátek? Chyba! V repertoáru obou divadel střídá jedna skvělá inscenace druhou. Doporučujeme například zajít v úterý 7. 4. 2015 na činohru Audience u královny, kde exceluje skvělá Iva Janžurová. Ve středu 8. 4. 2015 uvede Národní divadlo Brno hru Lysistrata/Aiás od jednoho z největších představitelů řecké antické literatury Aristofanése. Podtitulem hry je „Ženy vládnou mužům. Nebo světu?“. A to by mohlo být zajímavé!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz