Kam za kulturou? (17.-23.8.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Café na půl cesty
Café na pů cesty

Jungbluth + Ildayen v Café na půl cesty

Jungbluth jsou novou kapelou hrající temný emo/hardcore německé školy. Ilydaen je emo/postrocková kapela z Belgie. Tato dvě ‚‚tělesa‘‘ se sejdou v pondělí 17.8.2015 v pražském klubu Café Na půl cesty.

Poslední Schwarzenberg na Hluboké
Poslední Schwarzenberg na Hluboké

Poslední Schwarzenberg na Hluboké

úterý 18.8.2015 se v Zimní zahradě zámku Hluboká odehraje hořká komedie. Hra plná humoru a nadsázky ale i vážné scény, které odrážejí atmosféru doby. Laskavým humorem tak autor dává divákům možnost, aby se blíže seznámili s posledními roky Adolfa Schwarzenberga na Hluboké.

Michas Ignatěvič Kukobaka
Michas Ignatěvič Kukobaka

Setkání se sovětským disidentem Michasem Ignatěvičem Kukobakou

V srpnu 1968 Michas Kukobaka otevřeně vyjádřil svůj nesouhlas s vpádem vojsk Varšavské smlouvy na území Československa předáním dopisu československému konzulovi v Kyjevě. V návaznosti na invazi Kukobaka také odmítl narukovat na vojenské cvičení s tím, že by musel obrátit samopal proti vlastním, proti okupantům. Akce proběhne 19.8.2015 v Knihovně Václava Havla, která tuto výjimečnou událost pořádá. Setkání s Michasem Ignatěvičem Kukobakou moderuje Michaela Stoilova a překládá Edita Jiráková.

Dny řemesel
Dny řemesel

Dny řemesel na Dolském mlýně

Nenechte si ujít ukázky starých a téměř zapomenutých řemesel a přijďte se podívat, jak se staví smolná pec a jak se vyrábí smola či dehet. Těšit se můžete také na aktivity pro děti, exkurze, přednášky a koncerty pod širým nebem. Čas máte do 22.8.2015. Uvidíme se v Dolském mlýně u Jetřichovic!

Čajomír fest / ilustrační foto
Čajomír fest / ilustrační foto

Čajomír Fest 2015

23.8.2015 proběhne 7. ročník čajového festivalu - celoevropské setkání profesionálů, laiků a nadšenců v přípravě čaje v Praze na Vyšehradě. Od rána až do večera očekávejte bohatý program věnovaný čajovému umění. Nebudou samozřejmě chybět ochutnávky, ukázky přípravy exotických čajů, soutěže, občerstvení v podobě veganských a vegetariánských pokrmů a také orientální hudba.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz