Kam za kulturou? (14.-20.5.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Národní divadlo Moravszkoslezské

Světová premiéra v ostravském divadle

Operní soubor Národního divadla moravskoslezského uvede ve čtvrtek 14.5.2015 od 18.30 v ostravském Divadle Antonína Dvořáka premiéru opery Filoktétés. Počin jednoho z nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů současnosti Jana Klusáka bude uveden pouze čtyřikrát, v premiéře, dvakrát v reprízách v Ostravě a jednou v Praze. Nenechte si ujít příběh o muži vyvrženém vlastním společenstvím a odsouzenému k izolaci v naprosté samotě.

Dračí lodě - ilustrační foto

Dračí lodě na Vltavě

I letos proběhne na Vltavě, v prostoru mezi Karlovým a Mánesovým mostem, velkolepá akce. V rámci oslav Svatojánských Navalis se v pátek 15.5.2015 kromě již tradičního koncertu na vodě uskuteční také exhibiční závod dračích lodí. Doprovodný program si můžete vychutnávat od 17 hodin, samotný závod pak odstartuje ve 20:15. Závod dračích lodí je prestižní exhibiční akcí, ze které si vítěz odnáší speciální trofej - Svatojánský gotický pohár z foukaného skla s věnováním. Skvělá podívaná pro děti i dospělé!

Slezskoostravský hrad

Hradní slavnosti Slezskoostravského hradu v Ostravě

Přijďte o víkendu 16.-17.5.2015 oslavit 11. výročí otevření Slezskoostravského hradu. Slavnosti na téma „Odkaz mistra Jana aneb Jan Čapek ze Sán a husité na Slezskoostravském hradě“ nabídnou bohatý program. Historický šerm, dobové tance, historická muzika, katovská dílna, koně a představení s koňmi, ukázky husitského válečnictví palných zbraní a mnoho dalšího, to vše na nádvoří kouzelného hradu ze 13. století.

Piáno - ilustrační foto

Quartet nebo trio?

Neotřelé taneční melodie, výborná rytmika v tradiční sestavě bicí, basa, piano, saxofon a kytara, doplněná o hlas úžasné Petry Brabencové. Zazní nejen původní funkové, jazzové a rockové skladby, ale i velmi vydařené cover verze známých legendárních hitů Johna Lennona či Michaela Jacksona. Petra Brabencová Quartet vystoupí v pondělí 18.5.2015 od 21:30 v pražském Reduta Jazz Clubu. O den později, tedy v úterý 19.5.2015 vystoupí ve stejném klubu Emil Viklický Trio. Pianista a skladatel Emil Viklický je jednou z nejvýraznějších postav tuzemské hudební scény. Svým syntetickým přístupem již dávno přesáhl hranice jazzu. Na kontrabas ho doprovodí František Uhlíř a na bicí Laco Tropp.

Žluté lázně

S kočárkem Prahou

Akce S kočárkem Prahou je unikátní projekt zaměřený na těhotné a maminky s dětmi do 5 let, která se již 6. rokem snaží upozornit na to, že vyrazit s kočárkem do města plného nástrah není vůbec žádná legrace. Přijďte si užít zábavný i poučný den, a podpořte snahu o pokoření českého rekordu v počtu kočárků na jednom místě. Tak ve středu 20.5.201510 hodin dopoledne, sejdeme se ve Žlutých lázních!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz