Kam za kulturou? (13.-19.7.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Letní slavnosti
Letní slavnosti

Startuje mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby

Letní slavnosti staré hudby, které letos startují v pondělí 13.7.2015, jsou již neodmyslitelně spjaty s koncertní nabídkou prázdninové Prahy. Jedinečná atmosféra této akce je dána vytříbenou kombinací neotřelé programové nabídky, špičkových interpretů a pečlivě volených koncertních sálů. Návštěvníci koncertů tak budou mít opět příležitost poznat „starou hudbu“ v nových souvislostech a nechat se okouzlit zvukem historických hudebních nástrojů v překrásných interiérech pražských paláců a kostelů. Festival potrvá do 6.8.2015.

Strašidla na Novém městě
Strašidla na Novém městě

Se strašidlem za strašidly Novým Městem na Vyšehrad

Nevěříte, že by na Novém Městě byly tajemné uličky a v nich strašidla? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči v úterý 14.7.2015. V doprovodu strašidelného průvodce znalého zdejších pověstí a strašidel se vydáte na dvouhodinovou pouť Novým městem přes Karlov, Podskalí až na Vyšehrad. Víte, že je to oblast plná čertů, vodníků a jiných strašidel?

Lágry a kryty
Lágry a kryty

Lágry a kryty z druhé světové války

Ve středu 15.7.2015 zaručeně zapomenete na všechny starosti. Vydáme se totiž na místa, kde vám všechny vaše problémy budou připadat malicherné. Na místa, kde se lidé ukrývaly před padajícími bombami, kde byly tisíce lidí vězněny v nelidských podmínkách. Trestanecké a pracovní tábory, protiletecké a protistřepinové kryty s nezapomenutelnými příběhy. Hutná atmosféra ve vás jistě zanechá stopu na dlouhou dobu. Sejdeme se v 18 hodin u přesunutého kostela v Mostě! S sebou si nezapomeňte pevnou obuv, dostatek tekutin a 290 korun.

Kladivo na čarodějnice
Kladivo na čarodějnice

Letní kino na janovickém zámku

Přijďte si ve čtvrtek 16.7.2015 vychutnat kultovní film do krásných prostor okolí janovického zámku. Jaký že film? Kladivo na čarodějnice! Jeden z nejznámějších filmů Otakara Vávry vznikl podle stejnojmenného románu Václava Kaplického a podle dochovaných soudních zápisů z čarodějnických procesů z let 1678-1695. Vstupné činí 20 korun, občerstvení zajištěno.

Horňácké slavnosti
Horňácké slavnosti

Horňácké slavnosti ve Velké nad Veličkou 2015

Od roku 1957 se v červenci v areálu pod Strážnou hůrkou konají proslulé Horňácké slavnosti, přehlídka autentického folklóru celého Horňácka, provázeny Horňáckým jarmarkem tradičních řemesel. V jednotlivých pořadech folklorního svátku Horňácké slavnosti účinkují soubory, cimbálové muziky, skupiny i sólisté. Slavnosti se letos konají o víkendu 17.-19.7.2015.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz