Kam za kulturou? (10.-16.8.)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Prague Pride
Prague Pride

Startuje Prague Pride!

Festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku letos vstupuje již do 5. ročníku. Festival bývá nazýván festivalem tolerance a nabízí program nejen gayům, lesbičkám a transgender lidem, ale také jejich rodinám, přátelům a spolupracovníkům, kteří se chtějí něco dozvědět a pobavit se. V týdnu od 10. do 16.8.2015 nabídne Prague Pride přes 120 kulturních, společenských, debatních i duchovních akcí po celé Praze.

Flašinet žije
Flašinet žije

Flašinet žije!

V úterý 11.8.2015 se v Praze uskuteční již druhý ročník mezinárodní akce Flašinet žije! Na akci pořádanou Českým muzeem hudby se opět sjedou flašinetáři z celé Evropy. Jejich mechanické strojky rozezní v 10 hodin Kampu vedle Karlova mostuchrám sv. Mikuláše ve 14 hodin na Staroměstském náměstí, a celou akci zakončí koncertem od 19 hodin v Českém muzeu hudby.

Perseidy
Perseidy

V noci z 12. na 13. budou padat hvězdy!

Perseidy jsou kometární meteorický roj, který vznikl z komety Swift-Tuttle 1862 III. Roj je činný každý rok od 17. července do 24. srpna, přičemž maximum roje přichází právě v noci z 12. na 13.8. V tomto maximu je možné pozorovat až 110 meteorů za hodinu! Tuto jedinečnou podívanou si můžete vychutnat buď z pohodlí vlastního domova – balkónu či terasy – a nebo můžete vyrazit na některou z akcí, které jsou pro vás připraveny. Za mnohé uvedeme například Pozorování Perseid na hradu Trosky nebo Počítání hvězd, aneb noční piknik mezi vinohrady v Němčičkách na Jižní Moravě.

Památník Domažlice
Památník Domažlice

Slavnostní odhalení pomníku bitvy u Domažlic na Baldově

V pátek 14.8.2015 jste od 17 hodin všichni srdečně zváni na slavnostní odhalení pomníku bitvy u Domažlic na Baldově. Kromě samotného ceremoniálu se můžete těšit také na představení nové knihy Bitva u Domažlic nebo na vystoupení kapely Gnomus.

Vlaky do Tovačova
Vlaky do Tovačova

Nostalgické vlaky do Tovačova

V sobotu a v neděli 15. a 16.8.2015 opět vyjedou zvláštní osobní vlaky na jubilující trať z Kojetína do Tovačova, která v tomto roce slaví 120 let své existence! Spoje budou vedeny vzácnými vozy, v sobotu motorovým vozem M131.1454 Hurvínek a vozem Blm, v neděli pak třínápravovou motorovou lokomotivou T334.0090 Rosnička a dvojicí vozů Rybák řady Be. Zároveň bude výjimečně otevřené Železniční muzeum v Kroměříži.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz