Kam za kulturou? (1.-7.6.2015)


Pravidelné tipy na nadcházející týden. Nechte se inspirovat k novým kulturním zážitkům.

Den dětí
Den dětí

Den dětí

Nezapomeňte, v pondělí 1.6.2015 slavíme po celém světě Mezinárodní den dětí! Kam například můžete se svými ratolestmi vyrazit, se dozvíte v článku 10 tipů, kam na den dětí

Husitské dny v Táboře
Husitské dny v Táboře

Husitské dny v Táboře

Ve dnech 2.-4.6.2015 vás v Táboře, na přírodní scéně pod hradbami města v historickém areálu Housova mlýna, čeká originální program v rámci tradiční akce Husitské dny. Program, který si užije celá rodina, je rozdělen do dvou částí. Jeho první část je koncipována jako divadelní hra o životě Mistra Jana Husa, ve druhé části následují zábavné ukázky ze středověkého života, hry a soutěže, ve kterých si děti mohou přitažlivou formou ověřit vědomosti získané při výuce dějepisu.

Zámek Dačice
Zámek Dačice

Noc literatury na krásném zámku v Dačicích

Dačická knihovna pořádá v pátek 5.6.2015 Noc literatury. Na zámku a v kavárně vám budou od 19 do 22 hodin předčítat český filmový a divadelní herec Ondřej Trojan a kastelán Jan Mikeš.

 Pochod za Oldřichem
Pochod za Oldřichem

Pochod za Oldřichem a Boženou

Jako připomínku setkání knížete Oldřicha a selky Boženy pořádá v sobotu 6.6.2015 obec Opočno již druhý ročník pochodu Za Oldřichem a Boženou. Místo tohoto historicky významného setkání není totiž v dějinách nijak podloženo a podle posledních poznatků může být i v Opočně, nedaleko přemyslovského hrádku Draguš.

Pusť kačku
Pusť kačku

Pusť kačku!

Benefiční závod gumových kaček v divoké vodě se pořádá v neděli 7.6.2015 nedaleko jihočeské Soběslavi. Přijďte strávit zábavné odpoledne a hlavně pomoci. Čeká na vás divadlo, interaktivní hry, kreativní dílny, velké hřiště, dobré občerstvení a hlavně: pustíme kačeny do divoké vody a tím pomůžeme organizacím I MY a APLA JC, které pomáhají rodinám dětí s postižením a osob s autismem. Čtvrtý ročník PUSŤ KAČKU startuje v 15 hodin v Českém Vrbném.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz