Jaromír Nohavica otevře v Ostravě novou domácí scénu


Heligonka. To je název budoucí domovské scény písničkáře Jarka Nohavici, která právě vzniká v Ostravě, v bývalé vrátnici takzvaných nových koupelen Dolu Hlubina

Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica

Kromě koncertů oblíbeného písničkáře nabídne klub Heligonka i vystoupení jeho hostů a přátel z České republiky i ze zahraničí, kabaret, taneční večery, divadla či dokonce také fotbalové večery s Ligou mistrů. Nohavicovým hlavním záměrem je, aby byla tato scéna pestrobarevná a aby se na ní objevovalo vše, co máme my Češi rádi. Přesný dramaturgický plán zatím ale ještě nemá.

Heligonka
Heligonka

S celým velmi slibným projektem Jarkovi pomáhá produkční a dramaturg Pavel Giertl. Ten celých 18 let vedl v centru Ostravy jeden z nejúspěšnějších klubů města, klub Parník. Zde také Nohavica pravidelně vystupoval.

Nohavica před Heligonkou
Nohavica před Heligonkou

Co se týče místa jako takového.. Pro umístění své nové scény si Jaromír Nohavica vybral bývalý vstup do takzvaných nových koupelen dnes už nefungujícího Dolu Hlubina. V přízemní budově byly kdysi kanceláře a vrátnice s píchačkami. Budova v bruselském stylu z 50. let minulého století je prázdná od roku 1992, kdy zde skončila těžba uhlí. Nyní zde pomalu ale jistě vzniká podle návrhu architekta Josefa Pleskota pódium a bar.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz