Jako na Amazonce! Motorovou lodí Baťovým kanálem


Pokud vás láká proplouvat přírodou na motorovém člunu, zažívat dobrodružství ať už více dní, nebo třeba jen několik hodin, obdivovat výjimečnou flóru a faunu, která se v okolí vodních toků nachází, opalovat se a relaxovat za uklidňujícího šplouchání vody, jeďte na Moravu a „sjeďte“ Baťův kanál! To jste nečekali, že?

Baťův kanál
Baťův kanál

Baťův kanál, zvaný Baťák, nabízí atraktivní a netradiční možnost, jak poznat kraj kolem řeky Moravy od Kroměříže až po Hodonín. Tato historická vodní cesta s třinácti funkčními plavebními komorami je přes 50 kilometrů dlouhá, z čehož 26 kilometrů vede korytem řeky Moravy a zbytek umělým průplavem.

Staré Město
Staré Město

Baťův plavební kanál v minulosti sloužil k dopravě lignitu z Ratíškovic do otrokovické elektrárny. Nyní je využíván především k rekreačním účelům. Od května do září můžete absolvovat skupinové rekreační plavby kanálem, doplněné poznávacími a gastronomickými programy, nebo si můžete vypůjčit loď a zřídit si svůj vlastní program. Půjčovny motorových lodí či výletních turistických člunů naleznete například ve Starém Městě, Uherském Hradišti, Veselí nad Moravou, Strážnici, či Hodoníně. I pokud máte vlastní člun, celá vodní cesta je vám běžně přístupná.

Vinný sklep
Vinný sklep

Na trase máte možnost zakusit spoustu lákadel. Můžete navštívit vinné sklepy, historická města či chráněné přírodní lokality. Cestou narazíte na naučné stezky nebo na ptačí rezervace. Plavbu je možné spojit s cyklistikou, okolím vede několik cyklostezek.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz