I’m OK! Výstava Andyho Warhola v Praze


Pro velký úspěch je výstava Andy Warhol – I’m OK v prostorách renesančního paláce U Bílého jednorožce na Staroměstském náměstí prodloužena do konce roku 2015.

Andrew Warhol

Andrew Warhola (†1987), známý jako Andy Warhol, byl americký malíř, grafik, filmový tvůrce a vůdčí osobnost amerického revolučního hnutí pop artu. Svou kariéru v mládí zahájil jako ilustrátor reklamních předmětů. Později se stal známý po celém světě jako malíř, režisér avantgardních filmů a manažer rockové skupiny The Velvet Underground. Jeho osoba byla ztvárněna v několika životopisných filmech, existuje i několik dokumentárních filmů shrnujících jeho bláznivou životní pouť.

Andrew Warhol

Vy teď máte jedinečnou možnost zhlédnout dílo této legendy, a to v prostorách renesančního paláce U Bílého jednorožce na Staroměstském náměstí. Výstava Andy Warhol - I'm OK probíhá v pražské Gallery of Art Prague a prezentuje dílo tohoto jedinečného umělce v nejširším možném spektru jeho činností. Od klasických děl, jako jsou Mao, Flowers, Marilyn Monroe a Campbell's Soup, které spadají do edice Sunday B. Morning, až po nádherné ručně kolorované Flowers.

Andrew Warhol

Za zmínku rozhodně stojí slavná Kráva (Cow), která je vytištěná na tapetovém papíře nebo sbírka 25 kusů litografií Láska je růžová sušenka. Vystaven je i Warholův palubní lístek Sas Passanger Ticket. Návštěvníci mají možnost zhlédnout také unikátní sbírku čtyřiceti z celkem jednapadesáti obalů na LP z let 1949 - 1987, které Andy Warhol navrhl. Velkým lákadlem je sítotisková dílna ve stylu Factory, kde si kdokoliv může sám vyzkoušet technologii, kterou převážně Warhol svá díla tvořil.

A tušíte, proč se výstava jmenuje I'm OK? Touto frází totiž vždy Andy Warhol začínal text na pohlednicích, které zasílal své matce z cest po světě.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz