Hokejoví fanoušci, čtete rádi?


Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 je za námi. Jistě se mnou budete souhlasit, když si troufnu tvrdit, že naši chlapci bojovali jako lvi do poslední vteřiny. Na domácím ledě naši hokejisté zářili za historii Mistrovství světa IIHF už po desáté. Při příležitosti tohoto výročí míří na knižní pulty pár sportovních novinek nebo rozšířená vydání některých hokejových publikací. Tři z nich vám představujeme níže.

Kniha Devatero hokejových zastavení

Devatero hokejových zastavení aneb O zlato na domácím ledě

Ještě před jubilejním desátým pražským mistrovstvím světa se Miloslav Jenšík, osvědčený hokejový historik, vrátil proti proudu času až k české premiéře v roce 1933 a postupně pak poutavou formou provádí čtenáře všemi šampionáty na ledě naší metropole. Kniha představuje úspěšné týmy, jejich velké soupeře i domácí a zahraniční hvězdy pražských svátků světového hokeje.

Kniha Člověk Jágr - Příběh gladiátora

Člověk Jágr – Příběh gladiátora

Že je Jaromír Jágr sportovním gigantem, který má zlato z olympiády 1998 v Naganu, pyšní se dvěma tituly mistra světa a vlastní dva prsteny za zisk Stanley Cupu s Pittsburgh Penguins, ví dobře každý fanoušek hokeje. Autor Petr Čermák i proto záměrně upouští od běžného portrétu výjimečného sportovce, který proslavil Česko více než kdokoli jiný, a snaží se dostat hlouběji do jeho neobyčejně obsažné duše.

Kniha Dědo, jak to tenkrát bylo?

Dědo, jak to tenkrát bylo? aneb Historie mistrovství světa v ledním hokeji u nás

Tato knížka chce oslovit všechny malé i velké kluky a holky, kteří fandí českému hokeji. Těm nejmenším, pro které byl desátý světový šampionát na našem ledě prvním, si dala za úkol povědět, jak to kdysi bylo. Těm o něco - nebo třeba i o hodně - starším připomenout leccos, co už jim z paměti vykradl čas. Autoři Miloslav Jenšík a Břetislav Kovařík ukazují, jak se naši hokejoví reprezentanti vždy bili za čest vlajky a kolik už nám všem rozdali radosti. A že jim to pokaždé nevyšlo? Tak už to na hokejovém ledě chodí, je to sport..!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz