Hokejista, tatér? Malíř! Musil vystavuje na Hluboké


Býval to talentovaný hokejový brankář, pak se z něj stal jeden z nejžádanějších český tatérů a teď se Lukáš Musil alias Musa věnuje malířství. Jeho díla právě vystavuje Alšova jihočeská galerie v jízdárně zámku Hluboká nad Vltavou.

Lukáš Musa Musil
Lukáš Musa Musil

Lukáš Musa Musil se narodil v roce 1984, do svých dvaadvaceti let hrál vrcholově hokej za Slavii, Mladou Boleslav a Kladno a to vedle takových hvězd, jako jsou současní reprezentanti Jiří Hudler nebo Jakub Klepiš. Společně dokonce získali bronz na mistrovství světa do 18 let v roce 2002.

Lukáš Musa Musil
Lukáš Musa Musil

Potom ale Musa vyměnil hokejku za tetovací pistoli. Za pár let se stal ve světě tetování pojmem, byl absolutní hvězdou v oboru. Zákazníci na něj „stáli fronty“, klidně čekali i několik měsíců. Netetoval totiž klasické obrázky, ale abstraktní obrazce. Osobitým stylem vytvořil tetování danému člověku na míru, a tak se vždy jednalo o unikát.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Pak ale stejně jako hokejku pověsil za pár let na hřebík i tetovací pistoli. Nyní se už naplno věnuje jen malbě. Sám sebe ale zatím označuje jako umělce, který nic neprodal, ale všechno rozdal. Teď je v plném proudu jeho první autorská výstava. Ta nese název jednoduše Lukáš Musil – Musa a můžete ji navštívit v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou a to až do 21. června 2015. Vystaveny jsou obrazy, ve kterých Musa rozvíjí možnosti tradiční velkoformátové malby a pracuje s aparátem monumentálních forem, které byly v minulosti charakteristické například pro baroko.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Kurátorem výstavy je historik umění Adam Hnojil. Na realizaci výstavy se finančně podíleli i umělcovi příznivci prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit.cz, kde se vybralo přes 180 tisíc korun.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz