Geislerová a Kolářová točí nový český film Polednice


Dvě přední české herečky Aňa Geislerová a Daniela Kolářová se setkávají v okolí v hlavních rolích původního českého hororu Polednice.

Polednice
Polednice

Eliška se se svou malou dcerkou po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se tu pokusila o úplně nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však uprostřed parného léta čeká i prazvláštní setkání s místní podivínkou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti se postupně začínají spřádat sítě prokletí. To je nový český film Polednice.

Daniela Kolářová
Daniela Kolářová

Přestože titul filmu odkazuje k slavné básni Karla Jaromíra Erbena, inspirace pro filmový příběh, zasazený do současnosti, je velmi volná. Tvůrcům šlo prý především o tom, vytvořit skutečně moderní tvar filmu v rámci hororového žánru, nikoliv dobové ztvárnění známé balady ze sbírky Kytice.

Aňa Geislerová
Aňa Geislerová

Tvůrci k filmu přizvali debutujícího režiséra Jiřího Sádka. Vedle zmiňovaných dam Anny Geislerové a Daniely Kolářové se v dalších rolích objeví Karolína Lipowská, která hraje dcerku Anetku, a dále Jiří Štrébl, Marie Ludvíková či Halka Třešňáková. Právě v těchto dnech se v okolí Berouna natáčí stěžejní záběry, s premiérou se pak počítá na březen příštího roku.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz