Folková jednička Suzanne Vega vystoupí v Plzni


Plzeň zažije v úterý 7. července 2015 mimořádný večer. Od 20 hodin vystoupí ve velkém sále Měšťanské besedy Suzanne Vega.

Suzanne Vega
Suzanne Vega

Suzanne Vega se narodila v roce 1959 v Santa Monice v Kalifornii. Suzan byla velmi nadaná, ve svých devíti letech začala psát první básničky, ve čtrnácti už skládala písničky jak na běžícím páse. V roce 1984 podepsala svou první smlouvu s nahrávací společností, o rok později pak vyšlo její debutové album. Suzan vydala dosud deset alb, všechna velmi úspěšná. Mezi její největší hity patří skladby Luka, Marlene on the Wall, Queen and Soldier a New York is a Woman.

Nejvýraznější světová představitelka neofolku 80. a 90. let a dobrá přítelkyně prvního českého prezidenta Václava Havla se do Plzně chystala už více jak tři roky. Podařilo se to však až letos v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury za podpory Plzeňského kraje. Zpěvačka a kytaristka vystoupí za doprovodu dlouholetého hudebního partnera Gerry Leonarda.

Šindelář a Kořínek
Šindelář a Kořínek

Předskokany koncertu budou Michal Šindelář, který po více než osm let bubnoval po boku svého otce v kapele Katapult, a Jakub Kořínek, jeden z největších objevů mladé bluesové generace. Tato dvojce nedávno vydala již pátou společnou desku s názvem První ani poslední.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz