Festival Živá ulice přivítá akrobaty, provazochodce i chůdaře


Centrum Plzně ožije od 13. do 19. července 2015 pouličním divadlem. Mezi účinkujícími bude například divadlo Continuo, Teatr Novogo Fronta, chůdaři Long Vehicle Circus nebo žongléři Bratři v tricku.

Plzeň
Plzeň

Letní multižánrový festival Živá ulice odstartuje v Plzni v pondělí 13. července a potrvá celý týden. Jeden červencový týden patří v západočeském městě pouličnímu divadlu už tradičně. Letos program přehlídky, která je součástí akcí Evropského hlavního města kultury, nabídne vystoupení umělců z Česka, Polska, Francie, Španělska, Německa či Izraele.

Akrobati
Akrobati

Návštěvníci budou mít tu čest vidět německého provazochodce Olivera Zimmermanna, který se jako jeden z 20 lidí na světě účastnil kilometrového přechodu po laně. Do Plzně se také tradičně vrátí divadlo Continuo, česko-ruský Teatr Novogo Fronta, chůdaři Long Vehicle Circus nebo žongléři Bratři v tricku. Úplně poprvé v historii tohoto jedinečného festivalu vystoupí Vanda Hybnerová s Lucií Kašiarovou nebo Anna Polívková a Iby Pop

Skupina Kalle
Skupina Kalle

Atmosféru v ulicích doplní také hudba. V prostoru Inspiral Garden v Šafaříkových sadech zazní denně pod širým nebem jeden až dva koncerty. Těšit se můžete na interprety české a evropské alternativní scény. Celou přehlídku zakončí v neděli 19. července koncert skupiny Kalle.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz