Festival United Islands 2015 - větší než obvykle?!


Třetí červnový víkend bude jako již tradičně patřit největšímu pražskému multižánrovému festivalu United Islands. Jeho 12. ročník proběhne od 18. do 20. června a nabídne pět pódií a více než 150 hudebních skupin a projektů.

Žluté lázně

Organizátoři slibují největší rozlohu celé historie oblíbeného festivalu, plocha areálu by měla zaujmout více než 100 000 metrů čtverečních. Věří, že se jim tak podaří překonat loňský rekord v návštěvnosti, kdy na show dorazilo přes šedesát tisíc diváků.

Hudební klub Mecca

Pořadatelům se opět podařilo zajistit prostor Kinského zahrady na Smíchově, který bude patřit hlavnímu podiu, kde se představí největší hvězdy letošního ročníku. Dětský ostrov rozezní urban music, na Kampě uslyšíte world music a alternativní hudbu, na Střeleckém ostrově pak bude umístěna Jazz stage. Víkendovému programu tradičně předchází Klubová noc, v rámci které čeká na hudební fanoušky rozmanitý program ve zhruba patnácti klubech v samotném centru Prahy.

Žluté lázně

Seznam vystupujících pro letošní rok ještě není zveřejněn, tento oblíbený festival však každoročně vítá mnoho hudebních objevů napříč žánry i celou Evropou. Dramaturg festivalu tak zatím prozradil, že se můžete těšit na skvělé nové kapely z Polska, Turecka, Rakouska nebo Holandska, a samozřejmě na interprety české a slovenské scény, kteří mají vždy hodně co nabídnout.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz