Festival růžových vín již zítra na Jiřáku


Na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad se v sobotu 16. května 2015 bude konat již čtvrtý ročník degustačního festivalu růžových vín Růžový máj. Jsou pro vás připravena vína od více jak 25 českých vinařů, teplá i studená gastronomie a míchané nápoje. K tanci a poslechu nesmí chybět jazz a swing. Festival začne v 10 hodin dopoledne a potrvá až do 9. hodiny večerní.

Vína a gastronomie

Cílem slavnosti Růžový máj je seznámit širokou veřejnost s „růžovkami“ různých vinařů a rozmanitých odrůd. Těšit se můžete samozřejmě také na zajímavou gastronomii snoubící se s růžovými víny. Jde pak zejména o grilované ryby a mořské plody, vietnamské bagety plněné masem nebo bylinkami, vegetariánské či veganské speciality, plísňové a zrající sýry, sušené šunky a mnoho dalšího. Na akci jsou srdečně zváni také čeští rukodělní umělci, kteří přítomným návštěvníkům nabízí české šperky, textil, keramiku nebo hračky.

Skleničky

Růžová vína se budou degustovat stejně jako každý rok výhradně z festivalové křišťálové sklenice o objemu 0,35 litru, kterou si spolu s festivalovým katalogem a propiskou budou moci návštěvníci zakoupit u info stánku festivalu. Pořadatelé tak upozorňují na fakt, že víno patří nepochybně do skla, a zároveň eliminují plastový odpad tím, že nenalévají do plastových kelímků.

Swingová a jazzová hudba

Atmosféru celého dne doplní swingová a jazzová hudba. Nebude chybět ani cimbálová muzika Vonička, a legendy rockové scény Abraxas. Součástí programu bude i předtančení a lekce swingových tanců taneční školy Swingbusters.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz