Evropská putovní výstava City and me se zastaví v Pardubicích


V termínu od 1. července do 30. srpna 2015 bude v Pardubicích k vidění evropská putovní výstava City and me.

City and me

Výstava mladých umělců z 12 evropských měst je prezentací aktuálních trendů v nových médiích, fotografii, instalaci i v klasických médiích. V pěti pardubických galeriích, a nejen tam, uvede rakouský kurátor Lucas Cuturi díla celkem dvaceti umělců inspirovaná vlivem tepající městské aglomerace na umělecký život.

City and me

Na výstavě se představí umělci z Rumunska, Portugalska, Itálie, Litvy, Norska nebo třeba z Chorvatska. Pardubice budou na výstavě se svými instalacemi a site-specific projekty reprezentovat skupina OffCity, Lukáš Hájek a Jan Zdvořák, kteří prošli výběrovým sítem. Výstavu doplní umělecké projekty pardubických tvůrců, kteří byli již v minulých letech do projektu CreArt aktivně zapojeni. Těšit se tak můžete na fotografie Radka Kalhouse, instalaci Lenky Morávkové, Martina Daška či projekt Ondřeje Petrlíka.

City and me

Letos jde již o 3. ročník této výjimečné putovní výstavy, která sociálně, kriticky i esteticky pojímá téma města. Díla naleznete v Domě U Jonáše (Východočeská galerie v Pardubicích), na Příhrádku (GAMPA), ve sklepním prostoru Art Space NOV na Pernštýnském náměstí i v působivém interiéru fRESCH Gallery v ulici Bratranců Veverkových. Některá díla budou dokonce instalována do veřejného prostoru města. Celou výstavu doprovodí přehledná mapka a brožura s programem, která bude k dostání v Turistickém informačním centru.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz