Electronic Beats nabídne to nejlepší ze současné elektronické hudební scény


Divadlo Archa hostí jubilejní desátý ročník festivalu Electronic Beats, na němž letos zazní éterické skladby losangeleské dívčí čtveřice Warpaint, drsné texty izraelské raperky a zpěvačky Adi Ulmansky, němečtí krautrockeři Von Spar a exotické sestry Ibeyi.

Ibeyi

Ibeyi

Francouzsko-kubánská dvojčata
Lisa-Kaindé a Naomi Diaz vystupují pod jménem Ibeyi, což v jazyce jejich předků Yoruba znamená „dvojčata“.  Ve své hudbě mísí prvky francouzské, afro-kubánské a yorubské kultury, spojují tak soulový zpěv s tradičními nástroji a alternativním r’n’b.
VDivadle Archa si sestry odehrají pražskou premiéru a již brzy se jejich fanoušci mohou těšit na debutové album.

Warpaint

Warpaint

Skupina Warpaint platí za největší tahák letošního ročníku. Vznikla v roce 2004 v Los Angeles a od té doby stihla vydat EP Exquisite Corpse a alba The Fool a Warpaint. Na jejich debutovém EP spolupracoval i bývalý kytarista Red Hot Chilli Peppers John Frusciante.

Německá kapela Von Spar patří mezi představitele nové vlny krautrocku, svoji hudbu však obohacují i o další vlivy. Známí jsou například samplováním netradičních zvuků jako třeba vytí vlků či nahrávek z telefonního záznamníku.

 

Adi Ulmansky

Adi Ulmansky

Čtveřici účastníků letošního ročníku festivalu uzavírá izraelská zpěvačka, raperka a producentka Adi Ulmansky, která patří k čerstvým objevům hudební scény. Uznání kritiků si vydobyla hlavně díky svému debutovému mixtapeu Shit Just Got Real a EP Hurricane Girl.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz