Do Mariánských Lázní za zdravím i zábavou


Mariánské Lázně, jedno z nejvěhlasnějších lázeňských měst Evropy, nabízí léčivé prameny i zábavu.

Zámek Mariánské Lázně
Zámek Mariánské Lázně

V širokém okolí Mariánských Lázní vyvěrá přes 160 minerálních pramenů, ve městě samotném kolem 50 patří mezi studené kyselky, jejichž teplota kolísá mezi 7 až 10°C. Množství vody ordinované pro pitnou kúru se pohybuje podle diagnózy a stavu pacienta, zpravidla je to okolo 3/4 litru denně.

Mariánské Lázně
Mariánské Lázně

Dominantou centra města Mariánské Lázně je vedle hlavní kolonády kostel Nanebevzetí Panny Marie, postavený v letech 1844–1848 v novobyzantském slohu. Další unikátní památkou je Zpívajíci fontána, která má deset střikových systémů. Z těchto střiků je možno vytvořit několik desítek kombinací, které se mění podle nastaveného programu řídícího počítače.

Zámek Kynžvart
Zámek Kynžvart

Přívětivou tvář Mariánských Lázní dotvářejí pečlivě udržované parky a lesoparky s řadou drobných altánků a vyhlídkových míst. U horní stanice kabinové lanovky se nachází Boheminium. V rozlehlém parku jsou rozmístěny modely významných staveb z celé České republiky v měřítku 1:25. Milovníci historie a kuriozit by rozhodně neměli vynechat ani nedaleký zámek Kynžvart. Klasicistní sídlo rodu Metternichů ukrývá přes 4400 rarit z celého světa. Téměř 2000 z nich můžete vidět v kabinetu kuriozit, mezi nejslavnější náleží psací stůl a křeslo Alexandra Dumase staršího, pramen vlasů Napoleona Bonaparte, obraz z peří exotických ptáků, vysavač na kulečníkové plátno či dřevěné egyptské sarkofágy s mumiemi.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz