Divadlo Broadway připravilo unikátní CD a LP Mýdlový princ


V rámci uvedení nového muzikálu Mýdlový princ vychází i nové CD a LP s hity Václava Neckáře.

Divadlo Broadway si kromě samotné hudební komedie Mýdlový Princ  pro Vás připravilo také unikátní CD a LP s nejznámějšími hity od Václava Neckáře. Na tomto výjimečném projektu se podíleli přední čeští umělci Karel Gott, Petr Janda, Marta Jandová, Jaromír Nohavica, Ewa Farna, Josef Vojtek, Janek Ledecký, Sagvan Tofi, Václav Noid Bárta, Petr Kolář, Adam Mišík, či David Deil.

A jak nápad vzniknul a proč vyjde i vinyl, jsem se zeptala pana producenta Oldřicha Lichtenberga.

Oldřich Lichtenberg

Oldřich Lichtenberg (úplně vpravo)

Mám Vaškovy písničky moc rád. Jako malý kluk jsem je rád poslouchal a jako starý pán je poslouchám pořád. Oslovil jsem ty, které mám rád a kterých si vážím, a to i velmi mladou generaci, takže uslyšíte Karla Gotta, Jarka Nohavicu, Josefa Vojtka, Janka Ledeckého, Sagvana Tofiho ale i Ewu Farnou, Adama Mišíka a další. Výběr byl na nich samotných a jedná se jen o písně, které jsou součástí muzikálu. Moc mě potěšilo zjištění, že Václav má mezi hudebníky opravdu velký respekt, že jeho písničky znají a mají rádi, protože jsem se u nikoho nesetkal s odmítavou reakcí.

Václav Neckář

Václav Neckář

A proč vinyl? Václav je přesně symbolem doby, kdy vycházely vinylové desky běžně. Vzhledem k tomu, že letos oslaví 50 let na hudební scéně, chceme jemu a jeho písním tímto vzdát hold. Vyjádřit, že ho považujeme za hvězdu a že si ho moc vážíme, což se líbilo i interpretům, kteří se na desce podíleli.

Snažíme se, aby deska vyšla souběžně s premiérou, i když je to jiný projekt, pro který plánujeme samostatný křest.

Umělci zkouší nepřetržitě od začátku ledna, přesto vládne na jevišti úžasná atmosféra a mnohdy se zkoušky přerušují kvůli věčným vtípkům a komickým situacím hlavních protagonistů, které vyvolávají obrovské salvy smíchu. Hlavními iniciátory těchto vtípků jsou především Aleš Háma, Sagvan Tofi a Michal Kavalčík, který do projektu nastoupil později.

 


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz