Divadelní sezóna 2014/15 se chýlí ke konci – co byste ještě měli do léta stihnout?


Divadelní sezóna 2014/2015 se pomalu ale jistě blíží ke konci. Většina českých divadel vás do hlediště zve do poloviny června, některá hrají až do konce tohoto 1. letního měsíce. Přes prázdniny zůstávají dveře chrámů kultury zavřené. Kultura.cz vám nyní přináší tipy na 5 inscenací, které byste rozhodně měli ještě do konce této sezóny stihnout.

Muzikál Mýdlový princ
Mýdlový princ

Mýdlový princ

Od poloviny března se v pražském divadle Broadway netrhnou dveře. Denně vyprodaný sál má na svědomí nová muzikálová komedie režiséra Radka Balaše Mýdlový princ. Muzikál s písněmi Václava Neckáře vás zavede mezi amatérské herce do malebného prostředí Šumavy. V hlavních rolích se můžete těšit na Martina Dejdara, Sagvana Tofiho, Olgu Lounovou, Terezu Kostkovou, Jaroslavu Obermaierovou nebo třeba na Jaromíra Noska. Mýdlový princ má nápad, šmrnc a hýří vtipem – zkrátka nezbývá než doporučit!

Divadelní hra Jezinky a bezinky
Jezinky a bezinky

Jezinky a bezinky

Nejznámější a nejlepší divadelní hra amerického dramatika Josepha Kesselringa byla napsána v roce 1939. Jde o černou komedii, která měla premiéru 10. ledna 1941 na Broadwayi, kde ji také několikrát shlédl Jan Werich, nechal ji přeložit a později ji uvedl v České republice – poprvé v roce 1958 v Divadle ABC. Vy máte nyní možnost vidět ji na Činoherní scéně městského divadla v Brně, v hlavních rolích se Zdenou Herfortovou, Janou Gazdíkovou, Petrem Štěpánem, Jaroslavem Matějkou a dalšími. Děj hry začíná, když se jednoho dne uznávaný newyorský divadelní kritik rozhodne oženit… no a dál se nechte překvapit!

Muzikál Evita
Muzikál Evita

Evita

Divadlo Jiřího Myrona – Národní divadlo moravskoslezské uvádí muzikál legendární autorské dvojice Tim Rice a Andrew Lloyd Webber. Silný příběh o neobyčejně charismatické ženě, která se dokázala z chudého venkova vyšvihnout do přepychu městských paláců, ženě, která se z nemanželské dcery stala chotí argentinského diktátora Juana Peróna a modlou národa. V hlavních rolích uvidíte Hanu Fialovou a Tomáše Savku, který v této inscenaci vdechl charisma roli vypravěče Che, za kterou mu byla nedávno udělena cena Thálie.

Garderobiér
Garderobiér

Garderobiér

Jeden z nejslavnějších pohledů do divadelního zákulisí od Ronalda Harwooda. Autor sám byl kdysi osobním garderobiérem u sira Donalda Wolfita v Shakespearovské společnosti. Tuto svou zkušenost pak zúročil k napsání své hry, díky níž dosáhl v roce 1980 celosvětového uznání. Nyní můžete toto drama shlédnout v Divadle Bez zábradlí, v hlavní roli s Karlem Heřmánkem a Josefem Cardou. Doporučujeme!

Představení Medvědi
Medvědi

Medvědi

Na scéně Studio Beseda Klicperova divadla v Hradci Králové se inspirovali fenoménem bratří Nedvědů a českým trampingem. V nové inscenaci Medvědi tak zní proslulé fláky Honzy a Františka v podání jejich hereckých představitelů Jana Sklenáře a Jana Vápeníka. Scénáristka Simona Petrů a režisérka Anna Petrželková vykreslují proslulé bratrské duo s komickou nadsázkou, ale zároveň s velkou empatií. Rozhodně se jděte podívat na inscenaci o tom, zda nebe modrý ještě smysl má!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz