Dětenice dětem, středověká zábava po celé prázdniny


Letos v létě se se svými dětmi rozhodně vydejte do Dětenic. Čekají vás strašidelné soboty, pohádkově neděle a také akce Dětenice dětem – každé úterý a středu.

Zámek Dětenice
Zámek Dětenice

Zámek Dětenice se nachází ve stejnojmenné obci v okrese Jičín, na okraji Českého ráje. Dochovaly se zde gotické, renesanční a barokní fresky, nástěnné malby a rokokové a klasicistní štukové výzdoby. Je zde umístěna vzácná sbírka obrazů, historických zbraní a loveckých trofejí. V zámeckém parku se zachovala řada soch klasicizujícího baroka. Součástí resortu Dětenice je i originální středověká krčma Dětenice a zámecký pivovar, kde dnes sídlí muzeum.

Středověká krčma
Středověká krčma

Letní měsíce patří v Dětenicích dětem. Vedle klasické prohlídky s odborným výkladem, si tak můžete se svými nejmenšími každou sobotu okořenit návštěvu zámku netradiční Strašidelnou prohlídkou, při které vám místní ježibaba Žizelda barvitě povypráví příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo a žije. Každou neděli, až do 27. září, vás zase v parku čeká pohádkový program plný soutěží. Přijďte si zasoutěžit s Bobem a Bobkem, čertem nebo babou Jagou. Za odměnu dostanete krásnou medaili, malý dáreček a diplom, v jehož ceně je vstup do zámku, do pivovaru a na Rytířský turnaj od 14 hodin.

Jako úplnou novinku si Zámecký resort připravil pro své návštěvníky jedinečnou akci na celé prázdniny nazvanou Dětenice dětem. Děti do 14 let v doprovodu platících osob mají každé úterý a středu vstup zdarma, a to do všech objektů – do zámku, do pekla i do pivovaru. A to není vše. Vaše dítko si bude moct zdarma pochutnat i na středověké baště ve zdejší vyhlášené krčmě. Na meníčku je pro vaše ratolesti připraven krůtí steak s pečenou bramborou.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz