Dejvické divadlo chystá pro novou sezonu dvě autorské novinky


První autorskou novinkou Dejvického divadla v sezoně 2014/2015 bude hra Jiřího Havelky, jejímž námětem je autismus. Režisér se při psaní hry nechal inspirovat i knihou Nikdo Nikde australské autorky Dony Williamsové, která sama autismem trpí. Jedná se už o třetí spolupráci Jiřího Havelky se souborem Dejvického divadla. Zkoušet se začne v polovině října a premiéra je naplánovaná na prosinec.

Na jaře příštího roku pak čeká diváky režisérský debut Ivana Trojana, na kterém se bude autorsky podílet i Petr Kolečko, známý například díky scénáři k seriálům Čtvrtá hvězda nebo Okresní přebor.

Dejvické divadlo oslaví v polovině října 22 let od svého vzniku. Na tuto počest bude otevřen nový prostor divadla, který má sloužit především k výstavám a k prodeji propagačních předmětů. Jako první zde bude vystavovat architekt a výtvarník Jan Vlček, který s Dejvickým divadlem spolupracoval na seriálu Čtvrtá hvězda a filmu Díra u Hanušovic. Nově otevřený prostor naleznete v místě, kde dříve býval antikvariát.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz