Cyklohráček – když cesta je cíl


Každý víkend jezdí z Prahy na Okoř a do Slaného výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště. Jmenuje se Cyklohráček a cestou na výlet se v něm zabaví menší i větší cestovatelé. Ve Slaném je pro ně dokonce připravena cesta za pokladem.

Cyklohráček
Cyklohráček

Pro nejmenší je ve vlaku dětský koutek s hrami, knížkami, stavebnicemi i dráhou pro vláčky, ti větší můžou cestou uspořádat třeba turnaj v Člověče, nezlob se, dámě, kartách či piškvorkách, kreslit si křídami nebo skládat obří molitanovou stavebnici. O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti také dárky na památku. Všechny děti dostanou na palubě vlaku volnou vstupenku do Království železnic na Smíchově. V Cyklohráčku nepřijdou zkrátka ani tatínkové, kteří tu mohou pozorovat strojvedoucího při práci. Za jeho zády je totiž prosklená stěna, takže skvěle uvidíte, jak se řídí vlak a budete moci sledovat výhybky a návěstidla před vlakem. Součástí vláčku je, jak název napovídá, vůz pro cyklisty, vejde se do něj 25 kol a k dispozici je tu i drobný cykloservis.

Město Slaný
Město Slaný

Cyklohráček vás doveze do krásného údolí hradu Okoře. Zřícenina hradu, která je od roku 1958 chráněná jako kulturní památka ČR rozhodně stojí za návštěvu. Vypravit se tu můžete také na románskou rotundu na Budči, do zooparku v Zájezdě nebo do historického města Slaný.

Hrad Okoř
Hrad Okoř

Po příjezdu do Slaného můžete s dětmi vyrazit na cestu za pokladem. Ve vlaku dostanete od hrajvedoucího herní plán. Pokud si správně poradíte se všemi indiciemi, budete zavedeni ke zlatému pokladu ukrytému ve městě. Něco si z něj budete moci odnést a získáte také unikátní turistickou vizitku Cyklohráčku. Hrou děti provede Bořek – malý kluk, kterého má město Slaný ve svém znaku už od doby, kdy Českému království vládl král Václav II.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz