Colours of Ostrava přivítá kultovní britskou kapelu Rudimental


Elektronická kapela Rudimental v Británii vyhrává jednu cenu za druhou. V roce 2013 například zvítězili na Brit Awards v kategorii singl roku, na svém kontě mají i nominace na Mercury Prize a MTV Music Awards. K nejznámějším singlům patří Feel the Love, Waiting All Night nebo Not Giving In. Kapela s nimi dobyla většinu evropských hitparád, za debutové album Home dokonce získala platinovou desku.

Kapela Rudimental

 

Fanoušci si Rudimental neoblíbili ale jen díky studiovým nahrávkám, kapela pravidelně sklízí ovace i na svých strhujících koncertech. V Dolních Vítkovicích se představí s trumpetistou Markem Crownem a se zpěváky Bridgette Amofah, Anne-Marie a Thomasem Julesem, tedy ve stejné sestavě, v jaké zahráli vloni i v britském Glastonbury.

 

Festival Colours of Ostrava bude letos probíhat ve dnech 16. – 19. července. Nabídne tak čtyři dny plné našlapaných koncertů domácích i světových hvězd, divadel, filmů, výtvarných aktivit, diskusí a různých zajímavých workshopů. K potvrzeným účastníkům festivalu patří Björk, St. Vincent, Mika, Caribou, José González, The Cinematic Orchestra, Caravan Palace, Swans, Klangkarussell, Dillon, Roni Size & Reprazent, Owen Pallett, Faiz Ali Faiz, Avishai Cohen’s New York Division, Black Strobe, Electro Deluxe, Oscar And The Wolf, Choir of Young Believers, Heymoonshaker, The Dumplings, John J Presley, The Mispers, Bazzookas, CoCo & The Butterfields, Nicolas Pellerin et les Grands Hurleurs, Abavuki a NO Blues. Další budou v následujících dnech ještě přibývat.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz