Cirkus a divadlo opět oživí pražskou Letnou – je tu Letní Letná!


Mezinárodní festival Letní Letná oživí od neděle 16. srpna do 3. září pražské Letenské sady atmosférou nového cirkusu a divadla.

Letní Letná

Již po dvanácté vyroste na Letné pestré a veselé festivalové městečko s cirkusovými šapitó. Na své si přijdou milovníci skvělých a okouzlujících mezinárodních představení, i rodiny s dětmi, které možná hledají klidnější denní program. 12. ročník festivalu zahájí na Letné 16. srpna světelná projekce, tzv. videomapping.

Letní Letná

Od založení v roce 2004 festival Letní Letná přivezl do Prahy takové špičky světového nového cirkusu jako například soubory Cirque Ici, Cirque Trottola, Les Colporteurs, 7 Fingers nebo Cirkus Cirkör. A jinak tomu nebude ani letos. Představí se britský soubor NoFit State Circus nebo například francouzský soubor Compagnie Rasposo. Oba tyto zmiňované soubory přijedou do České republiky poprvé.

Letní Letná

Diváci se dále mohou těšit i na představení režijní dvojice SKUTR a Loser(s), soubory Kitch Kong Company a Guillaume Martinet, a Amanitas Fire Theatre, Cink Cink Cirk, Cirque Garuda, Cirkus TeTy, Cirk La Putyk či Cirksession. Každý den tu navíc na diváky budou čekat divadelní představení, kabarety, hudební vystoupení, výtvarné dílny a další kreativní aktivity.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz